Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hólyaghurut és babaprojekt....

Hólyaghurut és babaprojekt. Mit tehetek hogy megelőzzem a hólyaghurutot?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tisztában vagyok nagyjából vele, hogy nyilván a megelőzéshez nagyon fontos , hogy azonnal lezuhanyozzak és elmenjek üríteni a hólyagom, viszont tudom butaság , de gondoltam a babaprojekt miatt jobb lenne ha nem azonnal rohannék az illemhelységbe és hát igen meg is lett az eredménye..Az együttlét után másnap már elkezdett szurkálni az alhasam ami ma csak rosszabb lett.

Nem tudom mit tehetnék már, hogy megelőzzem.

Nagyon ügyelek a tisztaságra, ilyenkor nyáron főleg többször lezuhanyozom egy nap, intim lemosót, törlőkendőt is használok.

Már nem tudom mire véljem, hogy ismét előjött ez a fájdalom.

Arra is gondoltam már, hogy talán a párom miatt jön elő néha mert neki reggel szokása fürödni és általában előtte vagyunk együtt, no meg nem tudhatom mennyire alapos ilyen téren..nyilván nem használ intim lemosót meg nem figyel oda annyira mint én az ilyen dolgokra.

Viszont ne értsetek félre , igényes a tisztaságra már amennyiben a napi egyszeri zuhanyozás illetve ha leizzad nyáron akkor is lezuhanyozik szóval nem tudom erre sem foghatom.

Tényleg fogalmam nincs mi lehet a baj.

Iszom eleget, járok úszni, tornázni , még intim tornázok is szóval nem tudom..

az igaz, hogy a táplálkozásra nem figyelek annyira oda , valószínűleg kicsit legyengül sokszor az immunrendszerem de hát nem tudom , hogy most ez ennyit számítana?

Illetve akkor is előfordult ilyen , amíg óvszerrel védekeztünk de most, hogy babaprojekt van most ugye nyilván elkerülhetetlen hogy anélkül legyünk együtt.

Bár mondjuk az igaz, hogy azzal kezdjük az elején mert valamilyen érthetetlen módon egyszerűen nem sikerül anélkül elkezdeni.

Mondjuk ezt sem értem miért , de nem megy....

Nevetséges, sosem gondoltam volna , hogy nekünk ebből lehet úgymond problémánk de elkezdeni csak óvszerrel tudjuk , utána már nincs gond.

Szóval van valaki hasonló helyzetben mint én?

Minden tanácsnak örülök , hátha írtok olyat amiről még nem hallottam.

Köszönöm előre is a segítségeteket.



2019. szept. 3. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze nincs se a párod személyes higiéniához, se az immunrendszeredhez.

"A betegséget az okozza, hogy a húgycső – ami a húgyhólyagba vezet – közvetlenül a hüvely mellett helyezkedik el. Szexuális aktus során a kórokozók a hüvelyből a húgycsőnyíláson keresztül feljutnak a hólyagba, ott fertőzést okozva. Növeli a fertőződés veszélyét, ha viszonylag rövid idő alatt több aktusra kerül sor. Noha gyakori tévhit, hogy a fertőzést az okozza, hogy a szervezet nem szokott hozzá az új partner baktériumflórájához, a tény az, hogy általában a nő saját baktériumai okozzák a betegséget."

Amúgy azt hogy kell elképzelni, hogy elkezdeni csak óvszerrel tudjátok?

2019. szept. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy pisilsz-e meg mosakszol-e aktus után, totálisan irreleváns a teherbeesés szempontjából. A spermiumok pár perccel az aktus után már a petevezetőben vannak...

Inszemináció kapcsán is volt olyan tanulmány, hogy javítja-e a teherbeesés arányt, ha utána fekszik a nő még 5-10 percet, és baromira nem.

Szóval nyugodtan mosakodj meg utána meg menj el pisilni, ha az bevált.

2019. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen azért is írtam, hogy tudom butaság..mára már jobban érzem magam, úgyhogy nem tudom mire véljem ezt az egészet.

Az az igazság, hogy volt már vesehomokom ami azt kell mondjam nagyon hasonló tüneteket produkál mint a felfázás, annyi hogy égő ,csípő érzés nem kíséri az ingert és hát az én esetemben nem jelentkezett ez a csípő érzés csak az alhasi fájdalom.

Másra nem tudok már gondolni tényleg.

Mindenesetre iszom ezerrel aztán meglátjuk.

Első amúgy jogos a kérdésed , egyszerűen a párom szerint túlságosan elnézést , hogy így fogalmazok de szűk vagyok és egyszerűen nem megy anélkül az elején.

Lehet furán hangzik, de az az igazság, hogy már legalább 10 éve így védekezem ezért eleve szokatlan is számomra anélkül..talán csak hozzá kell szoknom.

2019. szept. 4. 18:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Így már értem.

Amúgy nekem is sokszor fájdalmas kicsit a pisilés 1-2 napig, gondoltam én a kidörzsölődés miatt. És nekem nem függ össze azzal, hogy mikor megyek pisilni, így nem értem.

Én nem tudtam, de ha nem számít teherbeesés szempontjából, hogy mikor mész mosdóba, akkor csinálj mindent úgy, ahogy szoktál.

2019. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!