Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez most azt jelenti, hogy nem...

Ez most azt jelenti, hogy nem ajánlott a tabletták szedése közben a 7 napos szünet?

Figyelt kérdés

“Ne tartson „tisztulási időt”!


Tévhit az, hogy a fogamzásgátló tabletta alkalmazását szüneteltetni kell. A fogamzásgátló tabletta az ovulációt csak a szedés alatt függeszti fel, a hatása visszafordítható. Tanulmányok is igazolták, hogy a fogamzóképesség visszaáll a szedést követően, viszont a nem kívánt terhességek aránya a szünet miatt igencsak megemelkedik.”



2019. szept. 4. 04:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A 7 napos szünet a 21 szemes tabiknál kell!

Régebben volt egy olyan vélekedés, miszerint évente egy-három hónap szünetet kell tartani. Ez erre vonatkozik.

2019. szept. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyik tablettát szeded?
2019. szept. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!



Milligest. Írja a szünetet természetesen, csak több helyen olvastam, hogy nem feltétlenül kell, de így akkor értem, ahogy az első leírta. :)

2019. szept. 4. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztató:


"Naponta 1 bevont tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, melynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon kell a következő 21 bevont tabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg). A második Milligest-csomagot tehát a hét ugyanazon napján kell elkezdeni, mint az elsőt."


21 gyogyi, 7 nap szünet.

21 gyogyi, 7 nap szünet.

21 gyogyi, 7 nap szünet.

21 gyogyi, 7 nap szünet.

Stb. :)

2019. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!