Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18. 000 CK érték sportolásnál?

18. 000 CK érték sportolásnál?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok,1,5 hónapja intenzíven elkezdtem edzeni. Heti 4x2 óra konditeremben, személyi edzővel. Pár hete voltam vérvételen, s a CK értékem, azaz a kreatinin-kináz 18. 000 lett (normál esetben kb.150 a felső határ) Gondoltam, hogy ki fog ugrani, hisz aktív sportolásnál, amikor izmok ennyire igénybe vannak véve, normális. De én kb.2000-3000 gondoltam, hogy lesz. Aggaszt ez az érték. Mi erről a véleményetek? Okozhatja esetleg más is ezt a 18 ezres értéket?

2019. szept. 14. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A háziorvos mit mondott rá?
2019. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát azért a 18 ezer elég meredeknek hangzik. Veséd rendben?

Van normálisan vizeleted? Normális a színe?

2019. szept. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem is történt már ilyen, az orvos remegő hanggal hívott fel, hogy minden rendben van-e, mert a leleteim szerint kb. volt egy szívrohamom :D Aztán rájöttünk, hogy az edzés okozta.
2019. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, vesefunkció rendben volt. Vizeletem akkor sötétebb, ha kevesebb vizet iszok.

Én is tudom, h edzés felnyomja, de akkor 2-3 ezer. Ezert is csodálkoztam.

Megkérdezhetem tiéd mennyi volt edzés után?

2019. szept. 17. 08:19
 5/5 anonim válasza:
Én a múlthéten produkáltam hasonlót. Hétfő, szerda, péntek kicsivel több mint 1 órás intenzívebb edzés, hosszabb kihagyás után. Péntek reggel labor, hétfőn kétségbeesve hívott a háziorvosom, hogy nagy bajok vannak az eredményemmel. A CK értékem 19843. Azonnal kórház, ekg és újabb vérvétel. Addigra már leesett 5572-re, de azt is magasnak találták. Most egy hét edzésmentes pihenő aztán újabb vérvétel. Ha ott rendben lesz minden, akkor folytathatom a súlyzózást. Minden egyéb értékem rendben volt, szóval remélhetőleg csak a túl erős kezdés okozta ezt a vad értéket.
2020. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!