Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Néhány dolgot nem értek a...

Néhány dolgot nem értek a tampon körül?

Figyelt kérdés

Pár hónapja használok tampont, de azért még betétet is.

Az egyik problémám az, hogy amikor kiveszem a tampont, nagyon kiszárad a hüvelyem, és lehetetlenség egy ujabbat felhelyezni. Ti ezt hogyan oldjátok meg?

Ha pedig betét után akarok tampont felrakni, akkor egy kicsit véres lesz az alsóneműm, és ez zavar, tehát egyszerfe kettőtt nem tudom használni!

A másik dolog: az éjszakai tampont csak 8 óráig lehet használni? Biztonságos?


2019. máj. 23. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl száraz vagy tamponcsere közben, akkor nem megfelelö tampont használsz (túl nagy méretet), vagy túl rövid idegi van benn. Akkor célszerü cserélni, amikor nagyrészt megtelt, különben ez a probléma fellép.

Én tampon mellett nem használnék betétet, mert semmi értelme, ha megfelelö méretüt választasz.

2019. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, túl nagy tampont használsz, próbálj eggyel kisebbet(pl super helyett normált, normál helyett minit). Elég 6-8 óránként cserélni. Az éjszakait lefekvés előtt rakd be, ébredés után vedd ki, ezért ne kelj fel, ha csak nem olyan erős a vérzés, hogy szükséges. Egy kicsi betétet használj, ne menstruációra valót, az megvédi a bugyit, és alig érzed. Én applikátoros tampont használok, mert ugyanúgy kiszáradok, azzal nem is kell kézzel benyúkálgatni, nem kapsz semmi bacit el. Az ob-nak van olyan. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

27N

2019. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tisztasági betér mellé esetleg
2019. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mini tampont használok!
2019. máj. 23. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jól kiválasztva a tampon. Betét a vékonyabb igenis jó ha van a bugyinkon. látod ha cserélni kell.

Nekem ez kellett, mert nem mindig tudtam cserélni ha kellett volna. Nem szerették a melóhelyemen ha sokat mászkálunk wc-re.

2019. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor húzd ki a tampont ha mar rendesen megtelt vérrel.

En ugy szoktam ha betet utan tampont akarok használni hogy felhelyezem a tampont es nedves torlovel at torolgetem magam.

2019. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
A tampon egészségtelen. Minden, jóravaló nődoki ezt szajkózza, hogy NEEEEEEE használjunk tampont, mert nem higiénikus.
2019. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont hétfőn kérdeztem, azt mondta, ha rendszeresen cserélik nem okoz gondot. Mert szerinted roppant higiénikus a véreddel áztatott betéten ülni, bugyidban viselni, hogy szétkenődjön a fenekedem?
2019. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!