Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Missed ab utáni műszeres...

Missed ab utáni műszeres befejezést követően mennyi hálapénzt illik/szokás adni a műtétet elvégző orvosnak?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, kissé elbizonytalanodtam! Sajnos a 8. héten derült ki, hogy az embrió meghalt, így műszeresen kellett befejezni a terhességet. A dokihoz magánba járok, a műtét tb-sen egy bp-i klinikán volt. Mint mindig, most is nagyon kedves és emberséges volt velem, amikor lelkileg rottyon voltam, ez sokat jelentett. Ezért mindenképp szeretném egy bizonyos összeggel "meghálálni", (még akkor is, ha tudom, hogy ez egy hálátlan feladat) csak nem tudom mennyit "szokás" manapság egy ilyen beavatkozásért adni. (Ő nem mond összeget, nem is mondhat.)

Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem!


2019. szept. 16. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
100 ezret!
2019. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Én egy 10-est adnék, de őszintén szólva meglepődnék és kicsit csalódott is lennék, ha elfogadná. Szerintem ez egy olyan szituáció, amiben nem illik.
2019. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hála ide, hála oda, neki ez a munkája, erre tette fel az életét, semmi pénzt nem adnék neki. Maximum esetleg egy üveg (minőségi) bor vagy esetleg pezsgő, aztán kifújt.
2019. szept. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
20eFt ha fogadott orvos.
2019. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Főleg a 4.hozzászólónak köszi! Megerősítettél abban, ami felé hajlottam. Igen, fogadott orvos. Mindig is magánba jártam hozzá, amikor kiderült, hogy baj van, nem volt kérdés, hogy ő fog műteni.

Több helyen utánaolvastam és kérdeztem a dolognak, 20-30 ezret mondanak a legtöbben, így ennyit fogok adni majd, ha megyek kontrollra.

2019. szept. 19. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
SRMENYIT! Orvosként fel nem tudom fogni, hogy hogyan lehet pár kollégám akkora féreg, hogy egy missed abortus után pénzt fogad el...
2019. szept. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Köszönöm Neked is!

Azt nem tudom, hogy elfogadja-e, viszont kellemetlenül érezném magamat, ha nem próbálnám meg. Ha nem fogadja el, az is kellemetlen szitu lesz...

2019. szept. 20. 11:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Semennyit! A hálapénz rendszerét fel kell számolni! Károsan hat az orvos-beteg viszonyra. Undorító, aki követeli. Elég egy szimpla köszönet.


(Egy medikus)

2019. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!