Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nincs ez rendben a menstruáció...

Nincs ez rendben a menstruációmmal?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja vettem be esemény utáni tablettát, mert az óvszerbe tettünk vizet és biza csöpögött. Most szerdán, vagyis 3 napja jött meg, és már vége is. Vagyis a szokásos 5-7 nap helyett csak 3at tartott. Mielőtt beindult volna a normális vérzés barnás folyás volt az elején, nem sok.

Van okom aggodalomra? Az is lehet, hogy terhes vagyok? Persze, lehet..de ez konkrétan azt jelenti?



2019. szept. 21. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Elöször is, az nem mindegy, hogy a baleset után mikor vetted be a 72 órás tablettát. HA ugyanis a 72. óra közelében, akkor jevésbé hatásos, mintha az elsö 36 órában.

Másodszor ez igen nagy hormonmennyiség, ezért nagyon össze tudja zavarni a menzeszedet, a ciklus és a vérzés hossza is változhat a megszokotthoz képest, illetve okozhat egyéb panaszokat is.

Harmadszor, ha terhességre gyanakszol, akkor a legokosabb dolog venni egy érzékeny tesztet, az ugyanis kimutatná, ha terhes lennél.

Túl nagy esély nincs terhességre, viszont azt is meg kell gondolnod, hogy ha mégis, akkor meg akarjátok-e tartani. Ha nem, akkor aránylag hamar el kell kezdeni az ügyintézést, mielött kifutsz az idöböl.

2019. szept. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
20 percre rá vettem be a tablettát.. persze fogok végezni tesztet csak gondoltam volt valakinek hasonló nem mondom, hogy élménye..
2019. szept. 21. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben kizártnak tartom a terhességet, szerintem csak a hormonrendszered keveredett össze
2019. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!