Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért vagyok enn, őre bestress...

Miért vagyok enn, őre bestresszelve a tampontól?

Figyelt kérdés

Még soshasem használtam és most szeretném először kipróbálni.

Van minitamponom, de még ettől is nagyon stresszek. Egyszerűen nem merem megcsinálni.

Valami tipp, hogy hogyan menjen könnyebben?


2019. okt. 6. 13:35
 1/7 A kérdező kommentje:
*Ennyire
2019. okt. 6. 13:35
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Először is nyugodj meg, semmi kínos, rossz nincs benne és majd megtudod mennyivel könnyebb így ha minden tudsz csinálni vele.

Helyezdd magad kényelembe, barátkozz meg a tamponnal, nyugodtan fogdd kézbe, úgyis ott van rajta a csomagolás nem lesz baj. Olvasdd el a dobozon hogy mit írnak hogyan használdd, esetleg nézdd meg az ob oldalát, ott is jó tippeket szoktak írni hogy hogyan menjen a könnyen felhelyezés.

Mikor úgyérzed hogy a kezedben is már barátságosan fogod a tampont akkor megpróbálhatod felhelyezni. Ott sem kell stresszelned nincs semmi baj ha többször próbálkozol, annyi a lényeg hogyha jól bent van akkor nem szabad hogy nyomjon, nem kell hogy igazából érezdd hogy az ott van. Hidd el kifogod tapasztalni hogy mikor jó és második-harmadik menstruációd idején már pár másodperc alatt is menni fog a dolog.

Ja és nagyon fontos, hogy mindig moss előtte és utána is kezet!

2019. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

Azért, mert a tampon már eleve nem egészséges.


Nem is értem, hogy ha ennyire irtózol is tőle, akkor miért erőlteted mégis?!

2019. okt. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Használj betétet és ne görcsölj feleslegesen!
2019. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Jókat írt előttem, egy két kiegészítés.

Ne próbáld meg, ha nem menstruálsz, mert felsértheti a hüvelyed falát. Érdemes kiegészíteni tisztasági, vagy sima betéttel, amíg ki nem tapasztalod, hogy mennyi időnként kell cserélned.

2019. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

... akkor minek akarod használni? De komolyan...

ott a betét, miért nem jó?


Én fosok a sziklamászástól, hát nem megyek el megmászni a Fujit...

2019. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy, hogy ennyire parázol tőle? Az első tök jó tippeket írt, kicsit ismerkedj meg barátkozz vele, aztán meg ne izgulj, semmi nagy dolog nincs benne tényleg. Viszont ha ráparázol, akkor nehezebb lehet, mert befeszülsz. Szóval csak nyugi. Mikor a legerősebben vérzel, akkor próbáld meg feltenni. Olvasd el, hogy kell felrakni, próbálj ki többféle testhelyzetet ha kell (például én állva bármikor felteszem, ülve sokkal nehezebben, szóval ez mindenkinek más, ki kell tapasztalni), óvatosan told, ne teljesen függőlegesen, hanem kicsit hátrafelé inkább. Ha nem sikerül sincs gáz, lehet kicsit később újra próbálni. Ha bement, akkor addig kell tolni, míg abszolút nem érzed, hogy ott van,az ujjad kb menjen utána (lehet, hogy nem kell a teljes ujjad,az is egyéni lehet). A lényeg, hogy ne érezd. Ha esetleg nagyon fáj, vagy nagyon nem akar felmenni, akkor viszont ne erőltesd inkább. Akkor később próbálkozz újra, akár pár hónap múlva. Esetleg megpróbálhatnád először egy ujjaddal kicsit feltérképezni, mi merre van odalent.

Persze, ahogy írták már, mindig moss előtte alaposan kezet, aztán majd figyelj a rendszeres cserére, mindig a vérzésednek megfelelő legkisebb méretet használd, a zsinórt érdemes meghúzgálni felhelyezés előtt, stb.

2019. okt. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!