Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedhetek fogamzásgátlót?

Szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztusban kezdtem fogamzásgátlót szedni, de csak három hónapig szedtem. Nőgyógyászt szeretnék váltani, szerintetek megemlítsem ezt neki vagy befolyásol akármit is? Mennyibe kerül a vizsgálat, 3 havonta vissza kell menni gyógyszert íratni ezek szerint? A recept felírása mennyibe kerül?
2019. okt. 9. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a tb támogatott nőgyógyászhoz járok ami semmibe nem kerül. Évente rakszűresen kell részt venni és igen 3 havonta visszamenni tablettát íratni. A tb tamogatott nőgyógyasznál mindez ingyenes. A magánnal meg egy vagyon. Csak akor mennek maganhoz ha nagy bajom van és a tbs nem lenne jó orvos. Ezeket a rutin vizsgalatokat egészséges nőknek szerintem teljesen felesleges maganban csinaltatni. Szebb a rendelő és kevesebbet kell várni esetleg. Ennyi a különbség. Ha neked ez mebéri alkalmanként 10-20-30 ezer forintot lelked rajta. Senki nem tudja megmondani mennyibe kerül a magán mert minden orvos mas tarifaval dolgozik. Ott kérdezd meg ahova menni akarsz.
2019. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és felőlem szedhetsz fogamzasgátlót. Mi lenne az akadálya? De majd az orvos elbeszelget veled és eldönti.
2019. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha magán orvoshoz mész, akkor keress egy árlistát. Változó, általában 15-20 ezer között van egy vizsgálat. Receptiras van ahol ingyenes, ha hozzá jársz. Van ahol 1-2 ezer.

Sztk viszont ingyenes, de nem fogsz akkora figyelmet kapni, kevesebb vizsgálatot végeznek és nem is olyan rendezett, felujitott helyre jársz. Ennyi a különbség. De az utóbbi is elég lehet. Érdemes kérni, hogy vervetelre is küldjön el

2019. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fogigátlót iratni nyugodtan mehetsz TB-re is nőgyógyászhoz, ne fizess a vizsgálatétr is, éppen elég drága a fogigátló.

Szerintem említsd meg neki, hogy már szedtél, és hogy melyiket, és hogy mik vele a tapasztalataid, mert akkor lehet, hogy ugyanazt írja fel.

Azért vigyázz a fogigátlóval, mert lehetnek nem kellemes mellékhatásai, mint pl. hízás, gyomorégés, libidócsökkenés, stb., ami az előzővel 3 hónap alatt még nem jött ki, olyankor váltani kell tabit.

2019. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a tbs is mindent megcsinál ha kérem. A fogigátlótól meg fogytam 5 kilót gyonorégésem sosem volt és a libidóm inkább felment mivel végre nem kellett aggódni a terhességen.

Jártam magánhoz is korábban. Annyi volt a különbség, hogy ott kanapén ülhettél amíg a vizsgálatra vártál és volt kitéve papucs amiben elsétálhattál a vizsgálószékig. Nekem ez nem ért 20ezer forintot.

2019. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!