Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A letrox 50 mellett JANGEE 3...

A letrox 50 mellett JANGEE 3 mg/0, 02 mg fogamzásgátlót szedhetek?

Figyelt kérdés

Ha igen, mindegy ,hogy a fogamzásgátlót este vagy reggel szedem? A fogamzásgátló elsősorban szabálytalan menstruációm miatt lett felírva. A letrox pedig PCOS miatt.

20/l



2018. márc. 31. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

A letroxot minden bizonnyal pajzsmirigy alulműködésre adták, mivel arra való. A rendszertelen vérzésedet pedig a PCOS okozza, aminek a fogamzásgátló tabletta csak tüneti kezelése, nem oki.


De a konkrét kérdésre válaszolva: Igen, szedheted. Viszont azzal számolni kell, hogy a tabletta befolyásolja a pajzsmirigyhormonok vérszintjét, így szükség lehet a Letrox adagjának a módosítására.


És szedheted őket együtt is szerintem, de azért biztos, ami biztos, én inkább este szedném.

2018. márc. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Totál nem értek egyet az első válaszolóval.


1. Rendszertelen vérzést a pajzsmirigy-alulműködés is tud okozni.

--> Viszont a Letrox ezt helyre tudja tenni. Merthogy az pm-hormon.

2. Nem biztos, hogy a PCOS az ok. Van ezzel küzdő ismerősöm, tök szabályos ciklusai vannak, max. egy-két nap eltéréssel.

3. A Letrox (vagy bármelyik másik T4 hormont tartalmazó tabletta) NEM szedhető egyszerre semmilyen más gyógyszerrel.

Célszerű rögtön ébredés után bevenni egy kis vízzel (mondjuk, fél pohárnyival; és semmi mással, kizárólag vízzel). És utána LEGALÁBB fél órán át tilos enni, inni (kivéve vizet), más gyógyszert bevenni. Sőt, vannak gyógyszerek, amelyekkel még többet tanácsos várni, kettő-négy órát.

(Ebben az a borzasztó többek között, hogy nekem azt mondták az endokrinológián, hogy fél óra múlva bevehetem a másik gyógyszert, amit szedek; aztán csak hónapok múlva derült ki, hogy NEM, mert legalább két órát kell várnom.)


Egyébként ha a fogamzásgátlót már hamarabb kezdted szedni, kérdező, akkor érdemes lenne az orvost meginterjúvolni, hogy szedd-e tovább egyáltalán. Mert ha másik hormonjaid is rendetlenkedtek (ösztrogén, progeszteron), akkor indokolt továbbra is; viszont ha azok rendben vannak, és a pm-alulműködés okozta a gondot, akkor a Letroxtól rendeződni fog, így felesleges a másik tabi.

2018. ápr. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló nem teszi rendbe a szabálytalan menstruációt. Egy mű ciklust csinál, és a problémát csak elfedi. Aztán ha abbahagyod a szedését, minden ugyanolyan sz@r lesz, mint volt.
2018. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A nőgyógyász írta fel a fogamzásgátló tablettát, és ő mondta ,hogy a menstruációm csak így fog beállni rendszeresre, viszont utána elküldött endokrinológushoz pcos gyanúja miatt (ami be is igazolódott) , aki kb a fogamzásgátló felírása utána fél évre írta fel a letroxot (több vizsgálat után) előtte csak vitaminokat.

De akkor ha legközelebb vissza kell mennem ismét hozzá újabb vérvétel eredményekkel, akkor rákérdezek, az a biztos, viszont ez még 2 hónap múlva lesz.

Azért köszönöm a válaszokat

2018. ápr. 1. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:

"a menstruációm csak így fog beállni rendszeresre"

Az a baj, hogy amióta szeded, neked nincs menstruációd. Sok nőgyógyász mondja, hogy a fogamzásgátló beállítja a menstruációt. NEM! A fogamzásgátló kikapcsolja a ciklust, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Nincs menstruáció. :/

2018. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem várnék két hónapig. Először is: mint írtam, a Letrox pajzsmirigyhormon, azt nem lehet "csak úgy" szedni, és tényleg nem PCOS-re való, hanem pajzsmirigy-alulműködésre. Ezt nem is említette az orvos? Ha megvan a laborleleted, nézd meg rajta, hogy mértek-e TSH-szintet. Ha igen, és magasabb, mint a normál érték, akkor pm-alulműködésed is van.

Méghozzá a "nehezebbik fajta" szerintem, azaz az autoimmun eredetű, Hashimoto-nak hívják. Azért gondolom ezt, mert egyrészt a pm-alulműködések 90%-ának ez az oka, másrészt pedig mert sajnos sokszor az egyik autoimmun betegség hozza a másikat. És sok Hashi-snak van PCOS-e is.

Ezt a betegséget ultrahanggal tudják kimutatni, ill. vérből az aTPO-szintet nézik, ami egy ellenanyag. Néztek neked ilyet esetleg?


Ha viszont egyáltalán nem mértek TSH-t, akkor nem tudom, mire alapozta a doki a Letroxot... Ugyanis ha normál pm-működésnél plusz hormont viszünk be, akkor evidensen túl sok pm-hormon lesz a vérben, tehát olyan állapot adódik, mintha a pajzsmirigy túlműködne. Annak pedig előbb-utóbb súlyos tünetei lesznek.


Szóval ne vedd félvállról, mert ez iszonyatosan fontos és komoly dolog; a feleslegesen szedett pm-hormonok akár már pár hét alatt is igen kellemetlen tüneteket okozhatnak (az álmatlanságtól kezdve az idegességen át a nagymértékű fogyásig, van vagy tízféle lehetőség).

Ha pedig pm-alulműködésed van, akkor annak tudni kell az okát (jódhiány, vagy a már említett Hashimoto), ugyanis a kezelésük nem egyforma.

Javaslom, ha nem volt TSH-mérés, sem ultrahang, hívd fel a dokit sos-ben, és kérdezd meg, hogy is van ez...

(Ismerek egyébként PCOS-beteget, soha nem kapott pm-hormontablettát erre a betegségre az elmúlt több évben.)

2018. ápr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Volt TSH mérés is
2018. ápr. 4. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!