Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmondhatom a nőgyógyásznak,...

Elmondhatom a nőgyógyásznak, hogy nemi erőszak áldozatául estem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hónappal ezelőtt történt, előtte szűz voltam, és az a gond, hogy ezúttal sem vagyok benne teljesen biztos, hogy megtörtént-e teljesen a behatolás és átszakadt-e valóban a szűzhártyám. Utána lévő nap viszont véreztem (nem menstruációs vér volt).

Viszont mindenképpen fontosnak tartanám megnézetni magam nőgyógyásszal, csak nem tudom mit mondjak neki. Mondjam el neki, ami történt? Vagy csak, hogy nem tudom, hogy átszakadt-e avagy sem?

Utóbbi elég kellemetlen lenne, tekintve, hogy 20 éves vagyok.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2019. okt. 25. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő ilyenkor köteles értesíteni a rendőrséget az esetről....


Hiába az orvosi titoktartás, azt pl. nem tudja, hogy veszélyben vagy-e vagy nem? Pl. hogy aki megerőszakolt lehet megerőszakol újra...

2019. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szabad megkérdeznem, hogy történtek e lépések ezügyben? Ugye történt feljelentés? Jól vagy?
2019. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

" ezuttal sem vagyok benne biztos, hogy megtörtént-e teljesen a behatolás".

Itt a hiba hogy magad se tudod hogy volt valami vagy semmi sem volt.

Most úgy őszintén , bevoltál állva teljesen?

2019. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Metionin ***** válasza:
100%
Persze, mondd el. Már rögtön kellett volna az eset után. Bármilyen fertőzést elkaphattál volna vagy akár teherbe is eshettél volna. A dokit nem izgatja hogy hány évesen vagy szűz/nem szűz.
2019. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Liz* ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy valamilyen kábítószer is volt a dologban (nem ritka) és ezért nem emlékszik. Szerintem menj el nőgyógyászhoz és tegyél feljelentést ha tudod ki volt az.
2019. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Feljelentés nem történt, és aranyos vagy, hogy megkérdezed, többé-kevésbé jól vagyok.:)


Igen, sajnos eléggé valószínűsíthető, hogy fogyaszthattam valamiféle tudatmódosító szert - habár azt sem önszántamból.


Ha elmegyek, akkor, hogy fog megvizsgálni (ezek tudatában)? Ha jól tudom, máshogy vizsgál meg egy szűz, illetve nem szűz lányt. És meg fogja tudni állapítani 100%-ra, hogy mi történt valójában, ugye? Nem kínos ilyennel odaállítani?

2019. okt. 25. 22:23
 7/10 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2019. okt. 25. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel én már másnap mentem volna nőgyógyászhoz (a rendőrségi feljelentés megtétele után), nem vártam volna 4 hónapot a dologgal. Mond el neki, hogy mi történt veled, úgy fog tudni segíteni.
2019. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, tudd, hogy nem vagy egyedül!

Sajnos orvos sem tudja 100% biztonsággal megállapítani, hogy mi történt, mert lehet, hogy már előtte átszakadt a hártyád, pl. sportolás közben, vagy fordítva, az sem törvényszerű, hogy az első közösülésénél átszakadjon. A másnapi vérzés lehetett annak is a nyoma, hogy átszakadt, de sérüléstől is lehetett.

Ha az orvosnak elmondod a 'teljes' történetet, vagy csak annyit, hogy egyetlen behatolás történt, és nem vagy benne biztos, hogy átszakadt-e, akkor onnantól ő már tudni fogja, hogyan vizsgáljon meg.

(Ha valamikor beszélgetni szeretnél, írj nyugodtan, nekem pl. évekbe telt nagyjából feldolgoznom az erőszakot)

2019. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel itt felmerült valakinél - az orvos nem fog feljelentést tenni, Magyarországon ilyen esetben csak a sértett kezdeményezhet - ha akar. Szóval Kérdező, egyedül te döntesz, teszel-e feljelentést, bár kérdéses, hogy ennyi idő után van-e valami bizonyíték.

Sajnos a nőgyógyász sem tud majd látleletet kiállítani, ahhoz túl sok idő eltelt.

2019. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!