Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha molesztáltak gyerekként,...

Ha molesztáltak gyerekként, azt tényleg el kéne mondanom a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

Mármint, nekem erről iszonyat kellemetlen beszélni, nem hiszem, hogy abban a helyzetben közben szívesen mesélgetnék róla.

Illetve már most gondolatban úgy kell magam megerőltetni, hogy ne vonjak párhuzamot aközött, és a vizsgálat között.

Konkrétan már most is hányingerem van, ha belegondolok.


Tudom, nagyon beteg, de ha elképzelem, hogy ott vagyok, és az orvos ugyanazt csinálja, amit anno 4 évesen csinált velem valaki (felnőtt), akkor szerintem nem fogom megúszni, hogy ne bőgjek közben.


2019. ápr. 4. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

A nőgyógyásznak ehhez semmi köze, max akkor, ha az a szemét valami maradandó sérülést okozott a külső vagy belső nemi szerveden.

Egy szintén molesztált nő.

2019. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mármint, az a része nem vált ki semmilyen asszociációt, hogy belülről megvizsgálnak, vagy tárggyal, mert ilyesmi nem történt.

De ha azt kell átélnem, hogy egy idegen az akaratom ellenée fogdossa a csiklómat, szerintem helyben hányni fogok.

2019. ápr. 4. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
A csiklódat nem fogja megfogni egyáltalán.
2019. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A nőgyógyász nem fogdossa a csiklódat és nem akaratod ellenére vizsgál meg. Persze ha neked úgy könnyebb, mondd el, hogy molesztáltak és emiatt feszültség van benned, illetve kereshetsz női nőgyógyászt is.
2019. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Idétlen egy kérdés.

1 reszt minek kellene ezt elmondanod neki.

2 reszt mi az hogy akaratod ellenere? Oda te mész el sebki se vág be egy furgonba es vonszol oda.

2019. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, nem akaratom ellenére, ez igaz.


Addig nem is volt semmi bajom, ameddig itt nem olvastam, hogy zajlik egy vizsgálat, csak némi szégyellősség érzet, de gondoltam, majd bátor leszek.

Csak amikor itt olvastam pár válaszban, hogy vannak orvosok, akik ezt is belevonják a vizsgálatba (ha megtalálom még a kérdéseket, belinkelhetem), és hogy nekik (mármint a pácienseknek) is fura volt elsőre.


Remélem, ez nem gyakori, vagy tényleg csak kitalálta, aki írta.

2019. ápr. 4. 22:31
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem nyúlt oda a doki,pedig már szültem is.
2019. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
5 ös látszik, hogy téged még nem bántottak mocskos kezek. De kívánom, hogy ne is.
2019. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rosszul eléd meg inkább szólj neki elore hogy, emiatt sokkal feszültebb vagy.
2019. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!