Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztára fogamzásgá...

Petefészek cisztára fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az elmúlt napokban voltam életemben először nőgyógyásznál(19 L),8 hónapos menstruáció elmaradás oka miatt.

Mivel a terhesség nálam kizárt volt, így a sok stresszre gyanakodtam és a hirtelen életmódváltásra(suli utáni munka, edzés,műtét miatti stressz,az elmúlt évben kemény munkával leadott 10 kiló miatt talán amit nagyon megakarom tartani mivel jobban érzem magam a bőrőmben)

Mikor elmentem ott hüvelyi ultrahangon talált a doktor cisztákat és a hormon szintem olyan kevés volt hogy megse tudok jelenleg betegedni... Emiatt is nincs menstruáciom jelenleg, ami nagyon sok egészségügyi problémát okoz nekem.. És már nem birom

Erre a doktor úr felírt nekem egy Norcolut nevű hormon gyógyszert amit 8 napig kellene szednem, majd ezt követné egy 6 hónapos dienille fogamzásgátló szedése ami tervek szerint helyre hozná a menstruációm..

Viszont emiatt is aggódom mert komoly utána olvasgatással az interneten nagyon sok rossz véleményt olvasok arról, hogy a fogamzásgátló szedésének elkezdése csak ront a helyzeten és csak ennél jobban tönkre vágja a hormon háztartásom..

Van vagy volt valaki hasonló helyzetben?

Tanácsos lenne egy endokrinólogus véleményét is kikérnem mielőtt elkezdem ezeket szedni?!

A válaszokat előre is köszönöm



2019. nov. 8. 04:55
 1/2 anonim ***** válasza:

"a hormon szintem olyan kevés volt hogy megse tudok jelenleg betegedni..."


???

2019. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm hasonló helyzetben van (elmaradó menstruáció, ami miatt elment dokihoz, kiderült, hogy cisztái vannak), neki is fogamzásgátlót írtak fel, de meg nem mondom, melyik márkát. A fogamzásgátló valóban hat a hormonszintedre, de nem feltétlenül negatív irányban. Természetesen sosem baj, ha másod- vagy akár harmadvéleményt is kikérsz, de nem az interneten lévő vélemények alapján döntenék. Mindenki szervezete más, más dokinál voltak, attól, hogy egyeseknek nem segített, lehet, hogy a te gondjaidat megoldja a fogamzásgátló.
2019. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!