Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs ciklus 32....

Menstruációs ciklus 32. napján vagyok, nem jött még meg. Múlt hónapban 18. napra jött meg, előtte hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Lehet összefüggésben a kettő?

Figyelt kérdés

Hozzátenném még azt, hogy végig óvszerrel védekeztünk a párommal szóval nem hinném, hogy terhes vagyok.

Régebben mindig 28-30 napra jött meg, fogamzásgátlóval pontosan 24-re.

Múlt hónapban a 18-napos ciklus megzavarhatta a rendszeremet?


2019. okt. 27. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló összezavarhatta a hormonháztartásodat. Lehet, kell pár hónap, mire helyreáll.
2019. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a fogamzásgátló beállította a megvonásos vérzésedet, az semmit nem jelent, ciklikusan szedett gyógyszerről van szó, persze hogy szabályos a vérzés megjelenése. (Egyébként emiatt pedig furcsa nekem, hogy 24 naponta kezdtél vérezni. Nem 28 napos gyógyszered volt?)

Néhány hónap alatt valószínűleg rendszereződni fog a természetes ciklusod. Most jó ideig ki volt ütve, nem csoda, hogy még szabálytalan.

2019. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tényleg 28napos volt, elírtam. Egyébként az elmúlt 1 évben volt hogy többször abbahagytam és újra elkezdtem pár hónapra, akkor sosem volt ilyen gondom.

Idén volt 5.éve hogy szedtem.

2019. okt. 28. 10:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom nem igazán ajánlott ilyen sűrűn abbahagyni és újrakezdeni, ez is összezavarhatta. Nem maga a 18 napos ciklus zavarta össze, hanem mér az is az összezavartságnak a jele lehet. Viszont, ha ilyen szabályos volt, valószínűleg beáll úgyis, ennyi eltérés még nem gond.

Ha pedig rendesen, óvszerrel védekeztetek, akkor úgysem vagy terhes.

2019. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem 5 hónap volt, mire helyreállt.
2019. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még mindig nem jött meg, picit fáj néha a derekam, de semmi más tünetet nem éreztem még.

Egyébként 22 vagyok.

2019. okt. 29. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!