Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet magas a CK érték...

Mitől lehet magas a CK érték a véreredményben?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3-4 hete valószínűleg felfáztam (éreztem tompa fájdalmat a vesémben is) sajnos csak 1 hétre rá tudtam elmenni háziorvosomhoz, de mire elmentem már elmúlt a fájdalom. Mindenesetre az orvosom adott egy beutalót vérvételre. Kicsit halogattam a dolgot, de miután az orvosnál jártam rá egy bő hétre, ami ma volt elmentem vérvételre. A vérvétel után körülbelül úgy 1,5-2 órára rá, hívott a háziorvosom, hogy kapott egy rész-eredményt a labor eredményemből, és rögtön menjek be hozzá. Be is mentem, és a CK értékem ami 20-140-ig jó, nekem 18000 volt. Nyilván rögtön megijedtem, de mondtam a háziorvosomnak, hogy ezen a héten, tehát közvetlen vérvétel előtt edzeni voltam (szoktam kondizni - súlyzós, illetve nem súlyzós fitneszes edzést végzek-), hozzáteszem előtte úgy 3 hónapig nem edzettem. Így volt izomlázam és én (buta) így mentem el. Igen tudom, hogy hatalmas hülyeség volt! Így hát elmentem kórházba a sürgősségire, amint megtudtam ezt az eredményt. A kórházban csináltak rajtam néhány általános vizsgálatot, a vérnyomásom kicsit magas volt (bár ez azért volt mert nagyon ideges voltam és bevoltam parázva) illetve vettek újra vért, viszont itt már 36000 volt a CK értékem, ezért csináltak valami enzim tesztet, amiből az jött ki, hogy elvileg minden rendben a belső szerveimmel, ez valszeg az idegesség és a durva izomláz a felelős.


Na mármost én megnyugodva hazamentem, de végig ezen gondolkoztam, hogy 20-140 a normális nekem meg 36.000 az értéke, izomláztól lehet ilyen magas? Meg, ha azt nézzük akkor néhány óra alatt a duplájára nőtt az értéke! Úgy döntöttem, hogy 2 hétig semmit nem csinálok (nem is edzek) és újra elmegyek vérvételre, de biztos várjak addig? vagy érdemes lenne elmennem egy másik kórházba megnézetni magam?


Nem tudom fontos-e de a paramétereimet is mellé írom: 20 éves lány vagyok, 63 kg, 170 cm magas, nincsen semmi allergiám és betegségem ami miatt rendszeresen gyógyszert kéne szednem, viszont fogamzásgátlót szedek (lassan féléve).


2019. nov. 8. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Rhabdomyolysis. Ilyennel bent szokták tartani a kórházban (nefrológián) az embert, mert akár a veséje is bánhatja... Erős vízhajtást csinálnak és szigorú fekvés van. Nem is értem, hogy engedhettek haza...
2019. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Valami fejlemény?
2019. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgyanúgy érzem magam mint a vérvétel előtt, semmit nem érzek (elvétve, hogy elmúlt az izomláz). Egyelőre most kivárok egy következő vérvételt, addig nem edzek aztán majd meglátjuk mi lesz az eredmény
2019. nov. 12. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól van. De azért, ha napi fél liternél kevesebb lenne a vizeleted, akkor azonnal kórház!
2019. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!