Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi az a magas inzulin...

Mennyi az a magas inzulin érték? (A 120 perces terhelésesre gondolok. ) Ami már kezelést igényel.

Figyelt kérdés

Csak jövőhéten tudok visszamenni az orvoshoz, kíváncsi lennék a véleményetekre. (akinek hasonló eredménye van)


Inzulin éhgyomor: 5,3 uU/ml

Inzulin 120 perces: 84,03 uU/ml.


A válaszokat előre is köszönöm...


2016. jún. 10. 13:12
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nekem 42 lett, a normál érték 20 volt, így azóta is gyógyszert szedek inzulinrezisztenciara. (Metformin)
2016. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Terheles előtt nekem is alacsony volt, azaz normál tartományban, de sajnos kiugrott a cukorra. :)
2016. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor valószínű rám is gyógyszer vár... :(
2016. jún. 10. 13:21
 4/13 A kérdező kommentje:
Milyen magas lett?
2016. jún. 10. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:

A 120 perces 45 mUI/I alatt normális, 45-90 mUI/I között IR gyanús, de ha nincs más probléma akkor nem kell vele foglalkozni (van más tüneted? szőrödés? vérzésgond? hízás?)

90 mUI/I felett igazolt inzulinrezisztencia áll fenn.

2016. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5: Sajnos van más tünet is, főleg szőrösödés és vérzészavar...
2016. jún. 10. 13:25
 7/13 anonim válasza:
Valószínű, de nekem hangsulyoztak, hogy a gyógyszernel is többet ér a jól beállított diéta, arra érdemes hangsúlyt fektetni, hogy ne legyen belőle cukorbetegseg. Nekem sokat javult az állapotom a diéta és a gyógyszer után. :)
2016. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, örülök neki. Jövőhéten orvos, majd figyelek most már mindenre... Meg a testmozgást olvastam több helyen is... Meg van a motiváció :)
2016. jún. 10. 13:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Így van, a diéta és a mozgás a legfontosabb és a legjobb gyógyír, valamint a lelki része, hogy motivált legyél, hogy fejben ne hagyd hogy betegnek érezd magad! :)

Hisz van aki eheti az inzulinérzékenyítőt ha mellette eszik össze vissza és nem mozog... Az semmit nem ér kb. Úgy tovább romlik a dolog és diabétesz is lehet belőle.

2016. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Kérdező: nekem is van szőrösödés, igazolt pcos-m van. Ha nálad is igazolódik, vagy már kiderült, akkor biztos fog adni gyógyszert az orvos, ennek a betegségnek a diéta, gyógyszer, mozgás a legfőbb kezelése. Egy endokrinologus nagyon sokat tud segíteni az eredményeid alapján.
2016. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!