Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt milyen...

Mad_girl kérdése:

Menstruáció alatt milyen pózban érdemes aludni, hogy elkerüljem a balesetet?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel álmodban önkéntelenül forgolódsz, így a kérdés értelmetlen. Vagy téged lekötöznek lefekvéskor?
2019. nov. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Almodban forgolodsz valószínűleg, szóval max nagyobb betettel tudod elkerülni a balesetet
2019. nov. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Ahogy előttem írták:

Pózzal semmiképp. Viszont nagyobb nedvszívó képességű betét (éjszakai 8-9 cseppes - a csepp ikonok száma jelzi a nedvszívó képesség nagyságát), valamint magad alá érdemes teríteni még egy plusz törülközőt.


Tampont SEMMIKÉPP NE használj éjszakára, mert rosszul leszel miatta!!!

2019. nov. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Fejen állva
2019. nov. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az (értelmes) válaszokat. :)
2019. nov. 12. 09:41
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Miért lenne rosszul a tampontól?
2019. nov. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

[link]


"Nagyon fontos, hogy éjszakára is a vérzés erősségének megfelelő nedvszívó képességű, vagyis méretű tampont válassz, mivel a túl nagy tampon kivétele egy gyengébb vérzésnél felsértheti a hüvelyhámot, és fertőzéshez - sőt, akár TSS-hez is - vezethet."

"Nyolc óránál tovább nem szabad a hüvelyben hagyni, mert a tamponban lévő vattaszálak táptalajt biztosíthatnak a kórokozóknak, növelve ezzel a hüvelyi fertőzések esélyét. Ilyen körülmények között akár a legveszélyesebb szövődmény, a bizonyos baktériumok méreganyaga által kiváltott toxikus sokk szindróma - TSS - kockázata is megnövekedhet."


Én azt javasolnám: jobb, ha nem. Én kipróbáltam - a húgom is -, mindkettőnknek görcsöket okozott az éjszakai tampon viselés, pedig nem is volt fent nyolc órán keresztül.

2019. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szoktam éjszaka tampont használni, persze az időkorlátot betartva, és semmi bajom nincs tőle. Görcsölni az első napon szoktam, függetlenül attól, hogy tampont használok-e, de ilyenkor amúgy kellemetlennek érzem a tampont.
2019. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hiába alszol el egy bizonyos pózban, éjjel forgolodsz. Nekem speciel sose lett véres éjjel a betét, csak reggel ahogy felálltam. Amióta fogamzásgátlót szedek azóta meg még akkor sem
2019. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!