Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek nem nagyon drágák...

Szerintetek nem nagyon drágák a betétek éa tamponok?

Figyelt kérdés

Volt róla szó, hogy eltörlik a 27 %-át ÁFÁ-t, de nem. Rettentő drága. Jóindulattal os havi 1.000 Ft, erre nem sok mindenkinek nincs pénze.

Abból tudok kiindulni, hogy 11-18 év között nekem nagyon nagy pémz volt és anyám nagykegyesen hozott egy félévben egyszer esetleg kétszer egy 10 db-os olcsó betétet és tartsál ki, nyáron meg nem is vette meg, mert nincs iskola... Meg mi az, hogy 12 évesen menstruálok, később kellene, elég egy napra egy darab. Először is adott egy nagydarab vattát, hogy az elég lesz végig... 4 nadrágot osszevéreztem, mikor hozott nehezen, aztán beosztotta. Zsepikkel, wc papír, régi rongyok, kievett csokispapírra ragasztotta anygaokat, zsepit... Utána is azért nem volt gond, mert rám erőltették az egyetemet, de adtak annyi ösztöndíjat. Nem volt régen, 10 éve kezdtem.


Most akik két fillérből élnek, meg gyerekek vagy hajléktalanok, miből veszik meg??? Aztán, ha egyszer is átázol, kicsinálnak. Egyszer áztam át nyolcadikban, valamiért bugyogott belőlem a vér, pedig akkor kivételesen volt betétem.... Sz.rrá aláztak, oedig utolsó óra volt, csak észrevette az egyik... Nem akartam suliba menni, elmesélték az egyik férfitanárnak, az is kigúnyolt, meg hónapokig hallgathattam a szemétkedéseiket, mert "bemenstruáltál".


Nem az o.b. tamponra gondolok (bár az a legolcsóbb, ha a hatékonyságott n~zzük, ezerszer olcsóbb a betétnél. Meg ott a tornadressz tesiórán, meg a solnkis szemét, meg felnőttként is sz.rrá gúnyolnának, ha átázol...


Nem luxusdolog. Most egy gyereknek honnan lenne pnéze?? Vagy annyira szegények? Egyébként az enyém sajnálta rá a pénzt, vagy rám és rettentő prűd volt, de inkább az előbbi. Falun meg nem volt bolt, meg amúgy sem engednek, még 23 évesen sem vásárolni. Az nem úgy van, hogy nem eszel, bár akkor előbb-utóbb kimarad, végülis 🤷‍♀️


2019. nov. 13. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hű ezt még olvasni is megdöbbentő volt, hogy vannak anyák akiknél nem alap hogy gondoskodik erről. azt még megėrtem ha nem volt rá pénz, de akkor egy nagy csomag vattát lehetett volna venni.

Nálunk otthon mindig volt több fajta és mėret is. Az meg pláne felháborító hogy valaki felnőtt és tanár lėtėre kigúnyolt. Amugy igen, valóban drága..! de azt hogy érted hogy 23 ėvesen nem egednek vásárolni..??

2019. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát én úgy vagyok vele nem érdekel mennyibe kerül, ígyis-úgyis meg kell venni. Amúgy sem okoz gondot az 1000 Ft-os betét megvásárlása.

Akiknek gond, az mondjon le olyan dolgokról amikre nincs szükség, pl cigi minden nap...

Amúgy ott van a Naturella, 2 csomag betét kb 600 Ft.

2019. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk anyám nem cigizett, de ezt nem tartotta fontosnak, új terepjáróra futotta, de egy farmerban meg pulcsiban jártam egész évben...

Meg ilyenek... A menstruálás meg szégyen... Meg sem "engedete volna", ha rajta múlott volna és meg sem mondtam volna, neki ha nem kellett volna betét... Lehetbrégen sem volt, de majdnem az öngyilkosságig csesztetnek, ha átázol, főleg a suliban... Betét ide vagy oda, bárkivel megtörténhet. Hónapokig hallod majd...

2019. nov. 13. 10:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Havi 1000 Ft pitiáner összeg. A minimálbér nettó összege, ha semmilyen adókedvezményt nem kapna a szülő (de egy középiskolás gyerek után igenis kap), akkor is kb. 99e Ft lenne. 1 gyerek utáni adókedvezménnyel és egyedülálló szülővel számolva 109e Ft, amihez 13.700 Ft családi pótlék is hozzájön. Ha a szülő éppenséggel anya, akkor ebből két személy részére, tehát havi 2000 Ft-ot kell ilyen női dologra költeni. Minden más variáció ennél csak több jövedelmet eredményez: több gyerek több adókedvezményt, magasabb családi pótlékot, két szülő legalább dupla minimálbért jelent.

A fogamzásgátlók is pénzbe kerülnek, vannak, akik azon is lovagolnak.


Amúgy nálatok sem anyagi kérdés volt, ez egyértelmű. Hogy a szüleid idióták, arról nem a termék gyártói, forgalmazói vagy a gazdaságpolitika irányítói tehetnek.

2019. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Szegény, sajnálom.

Nem értem az ilyet. Egy szülő hogy lehet ilyen a gyerekével?!

2019. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Speciel magának nem kellett már akkor. De magának tuti megvette volna. Akkoriban nem volt adókedvezmény, mikor általánosba jártam főleg, falun, ahol bolt sem volt. Családit meg a szülő kapja.

Szerintem nagyon sok belyen gond ez, más országokban főleg... Egyszer amúgy anyám is felvetette, hogy összedarabolt lepedőt kellene használnom, mert abból ki lehet moani....

2019. nov. 13. 11:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Szoktam venni obt a 100 forintosban 700 ft, és nekem elég 2 hónapra. Gyengébb napokra a lidl sajátmárkásat használom, az ha jól emlékszem 400 ft a 24 db. En mivel szültem kétszer, erősebb a vérzésem, de amúgy meg a lidls is elég lenne, ami havonta 400 ft. Szerintem 400 ftot ki lehet bírni havonta. Amúgy meg 200 ftért is kapsz a 100 forintosban 9-10 dbos betétet. Hát sajnálom hogy anyukád ilyen, nálunk meg én nem mertem szólni anyunak hogy vegyen. Amúgy meg a védőnők elég készségesek szoktak lenni, annak idején nekem is adtak párat.
2019. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Én úgy gondolom az óvszert és a fogamzásgátlót kellene olcsóbban adniuk. Amit én szedek az 3 hónapra 9000 ft, na ezt egy tanuló miből vegye veg? Betétre, tamponra a zsebpénzből futja, de védekezésre nem nagyon.
2019. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó! Anyámnak erre is van megoldása. Nem lehet barátod, még nincs diolomád, meg "egyenesbe nem jössz", meg "nehogy elk..rvuljak,meg felcsináljanak, és szégyenbe kerüljünk". 16 évesen elvitt orvoshoz megnézetni, hogy terhes vagyok, mert hónapok óta bele volt betegedve, hogy én terhes vagyok, mert a hittantáboros képeken fiúkat is látott, érted? Tuti felcsinlátak, nem mintha bármi közöm lett volna egyikhez sem, de az nem számított, k...rva lettem, nem győzte meg semmi... Meg attól még fiú osztálytársaim is voltak... De persze másnak megjátsza magát, szétkutatja a dolgaimat máig, megaláz mások előtt....


Erre írtam, hogy ha tehetné, azt sem engedte volna meg. De a vér jön, az ellen nem tehetsz semmit, hiába van ellene... Lefeküdni valakivel, nem muszáj... Csúnyná hangzik, de így van.

2019. nov. 13. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Volt róla szó, igen, de sajnos leszavaszták az áfacsökkentést. Jobb helyeken ingyen osztogatnak, de óvszert is... hajléktalanok meg gondolom rongyokkal oldják meg, meg a szegénytelepeken is. Szokott lenni betétgyűjtés, de azokat nem tudom hol osztják szét.

Egyébként szerintem is drága, sajnálom, hogy nem osztogatják iskolákban, rászorulási alapon is akár, mert ez nem egy választható dolog.

2019. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!