Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek nem nagyon drágák...

Szerintetek nem nagyon drágák a betétek éa tamponok?

Figyelt kérdés

Volt róla szó, hogy eltörlik a 27 %-át ÁFÁ-t, de nem. Rettentő drága. Jóindulattal os havi 1.000 Ft, erre nem sok mindenkinek nincs pénze.

Abból tudok kiindulni, hogy 11-18 év között nekem nagyon nagy pémz volt és anyám nagykegyesen hozott egy félévben egyszer esetleg kétszer egy 10 db-os olcsó betétet és tartsál ki, nyáron meg nem is vette meg, mert nincs iskola... Meg mi az, hogy 12 évesen menstruálok, később kellene, elég egy napra egy darab. Először is adott egy nagydarab vattát, hogy az elég lesz végig... 4 nadrágot osszevéreztem, mikor hozott nehezen, aztán beosztotta. Zsepikkel, wc papír, régi rongyok, kievett csokispapírra ragasztotta anygaokat, zsepit... Utána is azért nem volt gond, mert rám erőltették az egyetemet, de adtak annyi ösztöndíjat. Nem volt régen, 10 éve kezdtem.


Most akik két fillérből élnek, meg gyerekek vagy hajléktalanok, miből veszik meg??? Aztán, ha egyszer is átázol, kicsinálnak. Egyszer áztam át nyolcadikban, valamiért bugyogott belőlem a vér, pedig akkor kivételesen volt betétem.... Sz.rrá aláztak, oedig utolsó óra volt, csak észrevette az egyik... Nem akartam suliba menni, elmesélték az egyik férfitanárnak, az is kigúnyolt, meg hónapokig hallgathattam a szemétkedéseiket, mert "bemenstruáltál".


Nem az o.b. tamponra gondolok (bár az a legolcsóbb, ha a hatékonyságott n~zzük, ezerszer olcsóbb a betétnél. Meg ott a tornadressz tesiórán, meg a solnkis szemét, meg felnőttként is sz.rrá gúnyolnának, ha átázol...


Nem luxusdolog. Most egy gyereknek honnan lenne pnéze?? Vagy annyira szegények? Egyébként az enyém sajnálta rá a pénzt, vagy rám és rettentő prűd volt, de inkább az előbbi. Falun meg nem volt bolt, meg amúgy sem engednek, még 23 évesen sem vásárolni. Az nem úgy van, hogy nem eszel, bár akkor előbb-utóbb kimarad, végülis 🤷‍♀️


2019. nov. 13. 10:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hát, én havi 3500-4000-et költök betétre. Nekem ennyit simán megér, h ne kínlódjak a havim miatt...
2019. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!