Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is undorodik attól, hogy...

Más is undorodik attól, hogy használt betétet vagy pelenkát mosson?

Figyelt kérdés

Okéyóvjuk a környezetet, én is azon vagyok. Viszont sok másfélekeppen lehet és teszem is. Zacskót abszolútt nem használok, amit lehet szelektíven gyűjtök, mindenhova majdnem gyalog megyek, nem pazarolok stb. Azoktól a bolti nejlon zacskóktól meg rosszul vagyok, csak ha nagyon muszáj.. Tényleg nagxon fontos, de nem csak a lisemebereknek kellene tenni érte, hanem a gyáraknak, meg nem égetünk szemetet stb



Viszont erre nem lennék képes. Illetve szerintem ami tisztítószert, vizet elhasználunk erre a célre, ugyanakkora az ökológiai lábnyoma. Plusz teljesen higiénikusan ki sem lehet mosni.

Nekem textilpelenkám volt anno, meg nem volt pénzünk betétre, vattát, ruhadarabokat használtam. Biztos, hogy ezen nem fogok spórolni és a sterilitás szerintem nagyon fontos, amit mosással nem tudsz garantálni. Plusz próbáltam sokszor bugyiból kimosni a vért, hát nem igazán sikerül..


A kisgyerek cuccait meg gyomrom se lenne mosni. Bocs, ha valakinek ez megbotránkoztató.


Komolyan, mintha szégyelnem kellene magamat, hogy ilyeneket használok. Visszamegyünk nagyanyáink korába, amikor mekkora dolog volt, hogy feltalálták az eldobható betétet, meg pelenkát.


Intimkelyhet nem fogok használni. Meg megint nem tartom egészségesnek, meg drága is... Plusz gusztustalan számomra és nem tudod a higiéniát garantálni.


2019. nov. 15. 14:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#6 Bocsi a hülye kérdésért! De a vér kijön belőle akkor is, ha nem tudod azonnal kimosni?
2019. nov. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11-esnek:

Igyekszem legalább a nap végén hideg vízzel kiöblíteni, de azzal nyilván nem jön ki. Mosás előtt (marhaepe) mosószappannal betörzsölöm, az szinte teljesen kiszedi, a mosásban pedig teljesen tiszta lesz.

Előzőekre reagálva, azért írtam, hogy a simán lehet mással együtt a gépben mosni, mert valaki ódzkodik attól, hogy betegye a felső ruhák közé, mert hogy utána intim helyre kerül, pedig semmivel sem intimebb, mint amikor a bugyit mosod ugyanúgy. Egyébként pedig előfordul, hogy a bugyi is véres lesz, azt sem dobom ki emiatt. És ahogy mondtam, nem véresen rakom be a többi ruha közé,bár akkor sem lenne semmi gond.

2019. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem kell szégyellned magad, de nem is kellene lenézned azokat, akik ezt megteszik a Földért, mert szerinted undorító. "Nagyanyáink kora" hát pont azért csinálják, akik csinálják, hogy ne csak "nagyanyáink kora" legyen, hanem unokáink kora is.

Hol tartana a világ, ha senki nem csinálna semmi "undorítót" más bele közt is undorító turkálni, mégis műtenek az orvosok. Saját véremtől biztos nem fogok undorodni, meg a gyerekeim dolgaitól sem. Macskám is van, annak a szarát is pucolom, néha behány, azt is föl kell takarítani.

Egyébként én ezeket nem használom, de nem is ítélkezem burkoltan, hogy ki mennyire nem higiénikus a mosható dolgaival.

2019. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Menstruációmra használható textil pelenkát nem tudom mosni nem szeretnék ebben lebukni, szeretem tabunak tartani ezt. De ha lesz majd párom előtte nem lesz tabu ha éjszakánként úgy bújok be mellé az ágyba rajtam a textil pelenka van.
2019. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Régen amikor textil pelenka volt, akkor olyan család is volt ahhol egyszerre mind a 3 gyermek viselt pelenkát. Pl. Újszülött gyermek, 1 éves gyermek, és 2 éves gyermek. És volt olyan is amikor 3 évesen lett szobatiszta nappalra a gyermek, és éjszakára pedig 3,5 és 4 éves kora között nem kellett textil pelenkát viselniük a gyermekeknek.
2019. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Számos előnye is van a Textil pelenkának: nem csak a környezetet kíméli meg a pénztárcát. Hanem nem okoz allergiás bőrkiütést az intim részeknél, főleg az érzékenyebb részeknél. Más részt pedig ritkábban görcsöl a has is éjszaka, ráadásul nincs átázás veszély sem éjszakai forgolódás alatt.
2019. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én nem undorodok a véremtől, de nem szeretek/szeretnék többet foglalkozni vele, mint amennyit feltétlenül muszáj. Ha látom, vagy érzem, h tele a betétem, igyekszem mielőbb kicserélni, a használtat kidobom, és teszem tovább a dolgom. Szerintem jól van ez így ahogy van, teljesen egyet értek veled, én sem mosogatnám a véres betéteket. Mekkora macera már: ha pl délelőtt megtelik, de én csak este érek haza, addig mit csinálok vele? Egy véres betéttel a táskámban mászkálnék egész nap?! Ami szerintem estére tutira bele is szárad.

Nekem is fontos a környezettudtosság, de ezt szerintem nem pont itt kéne elkezdeni... Roppant idegesít ez a hiszti és hadjárat, amit az eldobható betétek, tamponok miatt csinálnak. Mert nem csak ezek az egyszer használatos dolgok léteznek! Miért nem kezdik pl a papírzsepivel?! 30-40 éve ruhazsepit használtak, papírzsepi alig volt. Ez nem zavarja a környezetvédőket?! Vagy pl a fültisztító pálcika, vatta korong, törlőkendő, wc papír... Ezek is mind 1x használatosak, mégsem támadják. Amúgy szerintem nem is baj, mert igenis vannak dolgok, amiket nem lenne jó többször használni. Mert pl nem higiénikus. Szerintem a betét, tampon is ez a kategória! Kicsit úgy jön le a dolog, mintha korlátozni akarnák a lehetőségeket, és a menstruáció, női dolgok minél könnyebb megélése ellen irányulna a dolog! És ez elég gáz szerintem! Sokkal több èrtelme lenne megfelelő hulladékgazdálkodási technológiák kifejlesztésére, vagy olyan anyag előállítására, ami pl hamar lebomlik. A nejlonzacskóval érdekes módon meg tudták csinálni.... Szóval én a magam részéről nem mondok le az eldobható betétről, egyrészt mert nem kevés időbe tellt megszokni, kitapasztalni a számomra ideális, kényelmes használatát, h a menstruációm minél kevésbé nyomja rá a bélyegét a mindennapokra, mert nagyon nem mindegy szerintem, h milyen hatással vannak azok a napok, és számomra az a kulcsa az egésznek, ha minél kevesebbet kell azzal törődnöm, h éppen vérzek... Szóval le lehet szállni rólam és a betét használatomról, más dolgokkal bőven kompenzálok, úgyhogy tutira nem lesz lelkifurdalásom, rossz érzésem a betéthasználatom miatt!

30/n

2019. dec. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!