Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szüzen lehet mehnyakrakom?

Szüzen lehet mehnyakrakom?

Figyelt kérdés

Elmentem nőgyógyászhoz azzal a panasszal, hogy néha indokolatlanul verzek és neha szuro fájdalmat érzek alhasi tajekon. Nem vizsgált meg, mivel szűz vagyok. Csak hasi ultrahangot csinált. Abból kiderul ha van valami rendellenes? Rákot ki lehet deríteni belőle, vagy azt csak a rakszuressel?


Utána olvastam még, hogy aki HPV-vel fertőződött meg, abból kialakulhat méhnyakrák és ahhoz, hogy HPV-jé legyen valakinek, nem feltétel a nemi aktus, anélkül is össze lehet szedni. Így viszont félek, mert elég sok jel arra mutat, hogy HPV-m van, de így akkor hogy derül ki, hogy nem e alakult már ki belőle méhnyakrák, ha egyszer nem csinálják meg a szűrést arra támaszkodva "hogy maga még szűz, és ahhoz hogy rakja legyen, ahhoz történnie is kellene valaminek (azaz aktus)". Számomra kicsit felháborító volt ez a lekezelo stílus, mikor honnan is tudhatnam én laikus, hogy mik a kialakulási faktorok egy ilyen betegsegnel.



2019. nov. 15. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmennék egy másik nőgyógyászoz. Én is szűz vagyok, mégis megvizsgáltak rendesen, és csináltak méhnyakrák szűrést is, úgyhogy ez elég hülye kifogás, hogy emiatt nem vizsgál meg.
2019. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Uh vizsgálattal nem lehet a rákot pontosan megállapitani csak a gyanuját.
2019. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs rá sok esély. HPV oltást kaptál? Azzal megelőzhető, és gyógyítja is a HPV-t.
2019. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem nem kaptam meg oltast.
2019. nov. 15. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A tünetek amit leírtál inkább miómára utalnak, ezért csinált ultrahangot. Szerintem is menj el máshoz, kérj vizsgálatot, és rákszűrést, meg fogják csinálni. Nagy valószínűséggel szűzen nincs HPV-d, miből gondolod ezt?
2019. nov. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Az a hpv amit akar szex nelkul is ellehet kapni, nem rakot okoz "csak" szemolcsoket.

Igy a mehnyakrakot jozan esszel en is kizarnam, bar lehet te vagy az az 1% akivel megis megesik igy keress inkabb masik orvost a biztonsag kedveert, nezzen rad o is.

Indokolatlan verzes es szuro fajdalom masra utal egyebkent, nem rakra, de az is lehet egyszeruen csak nem allt be rendesen a mensid (nem tudom hany eves lehetsz, abbol hogy szuz vagy gondolom max 20 koruli, ha keson kezdtel mensizni meg lehet hogy kicsit zavaros) plusz a sulyvesztes is okozhat mensi kavarodast, ill eleg sok minden...

a legbiztosabb ha van rakszures-ultrahang-vervetel meg lehet petefeszek ultrahang is bar az fix szerintem hogy szuzen nem csinaljak meg....

2019. nov. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
23 vagyok.. A menstruációm nagyjából okes.. Ugyanakkor jön meg. A HPV-t azért gondolom hogy van, mert szemölcsök jelentek meg rajtam "ott lent", és rakerestem és képeket amiket találtam róla, ugyan úgy néz ki nekem is. Ezért gondolom, hogy akkor az van.
2019. nov. 16. 01:38
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
A HPV egy szép nagy család, nem egyetlen vírusról van szó, és csak kisebb részük magas kockázatú a rák kialakulásában! Amelyik szemölcsöket okoz, annak a méhnyakrákhoz semmi köze, illetve ez is szexuális úton terjed.
2019. nov. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ami szemolcsoket okoz nem CSAK szexualisan terjed :) tessek utana jarni mielott allitunk valamit. Tapasztalatbol beszelek, szuzen ferfi nelkul is ellehet kapni
2019. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!