Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Huszonéves éves nőnek, aki...

Huszonéves éves nőnek, aki még nem szült, lehet spirált alkalmaznia?

Figyelt kérdés
Igazából utánanéztem már a témának csak a Ti tapasztalataitokra is kíváncsi lennék. Az óvszer nem játszik nálunk (ebbe nem mennék bele, hogy miért, ne firtassuk), a fogamzásgátló tablettát meg én nem szedhetem. (Trombózisra való hajlam, illetve magas vérnyomás miatt). Eddig a megszakítás(+ spermicid) volt a módszerünk, de jobb lenne valami kényelmesebb. Mit gondoltok a spirálról? Nektek mennyire vált be?
2019. nov. 20. 07:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*huszonéves, elírtam bocsi
2019. nov. 20. 07:06
 2/16 anonim ***** válasza:
21 évesen rakattam fel az első spirált. Semmi problémát nem okozott.
2019. nov. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, azonban tudnod kell, hogy erősebb menstruációt okoz, mint az eddigi vérzések.
2019. nov. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon rossz hír, mert nekem amúgy is erős menstruációm van...
2019. nov. 20. 08:32
 5/16 anonim ***** válasza:
Az erősebb vérzés csak a hormonmentes spirálra érvényes. Hormonos spirál is van mini méretben, ami meg pont, hogy gyakorlatilag megszünteti a menzeszt. Inkább azt javasolnám, nem csak emiatt, hanem mert a kismedencei fertőzések és a későbbi problémák kialakulásának kockázata is jóval kisebb, mint sima spirálnál.
2019. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudod hogy spirált csak legalább egy terhesség után lehet kérni, nem véletlenül.

Hormonmentes termékeket viszont hamarabb adnak szülés elött pl a rézgyöngyöt ezt én is jobban támogatom és semmit nem lehet érezni belöle .

2019. nov. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*bocsi még nem szűlt nőknek
2019. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A kérdező nem szedhet fogamzásgátlót, szóval a hormonos spirál is kilőve.


Őszintén nincs is semmi értelme. Akkor már egyszerűbb a szájon át szedhető tabletta, az nem jár fertőzés kockázattal.


Ismerősnek van hormonos spirálja, neki így is brutális vérzése lett.

2019. nov. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Miért lenne a hormonos spirál kilőve azért, mert nem szedhet tablettát?

A tablettában az ösztrogén komponens az, ami a trombózishajlamot fokozza, és a vérnyomásra is az van hatással (de egyébként önmagában magasvérnyomással lehetne ösztrogéntartalmút is szedni, ha más rizikófaktor nincs).

A hormonos spirálban meg csak gesztagén van, ami nem fokozza a trombózishajlamot, ráadásul abból is hangyaf.nyi szívódik fel a keringésbe, jórészt lokálisan hat, a méhnyálkahártyát vékonyítja el teljesen, ezért is szűnik meg mellette a menzesz.

Egyébként ugyanilyen okból szedhetne csak gesztagéntartalmú tablettát is, ugyanis olyan is van...

2019. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9es: ez a gesztagén az un. minitabletta? Mert erről már hallottam, hogy kifejezetten olyanoknak van, akik nem szedhetik a rendeset, de olyat is hallottam, hogy ez kevésbé hatásos. Tudtok erről valamit?
2019. nov. 20. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!