Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka hogyha huszoné...

Mi lehet az oka hogyha huszonéves lányként szőrök jelentek meg az arcomon?

Figyelt kérdés
A mensim is kevesebb lett és kevés ideig tart. Tervezek nemsokára nőgyógyászhoz menni ezekkel de mire számíthatok? Voltak valakinek hasonló élményei?

2017. márc. 23. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:
PCOS esetleg.
2017. márc. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos én is arra gyanakszom. Ebben az esetben mire számíthatok a nődokinál? Fogamzásgátlót fog felírni?
2017. márc. 23. 02:00
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Orvos. Mindenképp. Férfi vagyok, de ha ez eddig sem volt nálad autentikus, akkor továbbra sem lesz. Ha ez valóban csak most jött ki egyik napról a másikra, akkor ott valami mellékvese vagy hasnyálmirigy alulműködés lehet, ezek azok a főbb szervek, amelyek a nemi hormonok nagyjáért is felelősek. Orvost látogasd meg, de ne aggódj, mert nem hiszem, hogy kellene.
2017. márc. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

PCOS vagy IR esetleg pajzsmirigy.

Nekem mind3 van... Endokrin betegségek társulnak sajnos.

Viszont nőgyógyászt egy célra keresd fel: vizsgáljon meg szervileg, kérjen vérvételt hormont és inzulinterhelést. DE ne fogadd el a fogamzásgátlót! Engem is leráztak vele hogy szedjem, egyrészt nem segített a tüneteken másrészt majdnem kettes diabéteszes lettem mert ugye nem kezelték az IR-t ami az egészet okozza! Társult a pajzsmirigy is mert nem felügyelete megintcsak.. Amióta az IR és társai kezelve vannak tünetmentes vagyok!

Endokrinológust keress fel és majd ő kezeli ezt. A PCOS/IR nem nőgyógyászati betegség, csak a tünetek azok, de anyagcserezavar áll a háttérben aminek a kezelése endokrin területre tartozik.

2017. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!