Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek vigyem el nőgyógyá...

Szerintetek vigyem el nőgyógyászhoz a lányom?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves, kb. 2,5-3 éve jött meg neki először.

A probléma, hogy a menstruáció alkalmával gyakran vannak erős görcsei, illetve volt már, hogy hányt is miatta. Elmondása szerint normális mennyiségű a vér.

Én viszont nagyon aggódom, én sosem hánytam, még csak hányingerem sem volt. A ciklusai nem pontosak, megmutatta a naptárát, aszerint 31-40 naponta jön meg neki és szinte mindig 6 napig tart.

Ebben a hónapban ma jött meg neki és nagyon görcsöl a hasa, fáj a háta, így a holnapi osztálykirándulást is kénytelen kihagyni.

Természetesen első körben kikérem a háziorvos véleményét (holnap megyünk), de gondoltam tájékozódom kicsit, illetve, hogy érdemes-e.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 20. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
igen
2019. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Pedig van aki hány menstruáció alatt, ez sajnos normális. A görcs is. Nekem is ilyen volt tinikoromban, mire 20 lettem elmúlt magától, nem adott rá semmit az orvos, mert csak bezavart volna a hormonokba.

Az sem baj, ha még nem állt be neki.

2019. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Egyeseknek nem olyan nehezek a "nehéz napok", mások meg szenvednek, mint a kutya. Nem hiszem, hogy bármi baja lenne a lányodnak, de ártani nem árthat egy vizsgálat.
2019. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen minden kepen lehet szisztajai is anyukam is volt h hanyt es fajt a hasa is es akor jottek ra h szisztaja van :( jobbulast a lanynak
2019. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Sziszta alatt cisztát ertesz negyes? XD Egyébként mindenkinel mas a normális, de a hanyas csak nagyon kis esetben fordulhat elo, es a nagy fajdalmak sem tul jok. Gyogyszert szed egyáltalán ra? Mert azt kellene. Lehet PCOS a nagy fajdalom hattereben mensikor, de lehet ciszta is. Az is lehet hogy nala ez ilyen. Ilyenkor azonban a nogyogyaszok fogamzasgatlot szoktak ajanlani, mert az enyhít a fajdalmakon.
2019. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Algoflex M-et szoktam adni neki, enyhíti is neki egy kicsit, de azt mondja általában, hogy tompán érzi.
2019. nov. 20. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Bár én nem hánytam sosem menzeszkor, hányingerem még a mai napig is szokott néha lenni. Több ismerősöm hányós volt gimiben még egyetemen is, vannak akik fogamzádgátlót kaptak “beállítani” ... sajnos több dolgot rontott el náluk akkoriban mint amennyi jót tett. Nem javaslom az effajta methodot, de bízzáktok az orvosra. Nekem 20 éves koromig semmi különösebb bajom nem volt az erősebb görcsökön kívül, amit az Algoflex forte hosszú órákra elmulasztott, majd 20 után kezdődtek komolyabb pms tünetek (egy héttel menzesz előtt mellek elnehezedése, nagyon erős fájdalom a mellekben, hónalji nyirokcsomók fájdalmas megduzzanása, ami néhány nap alatt elmúlik mindig, alhasi görcsök/szúrás már menzesz előtt, stb.) Ezek sajnos (vagy nem sajnos) a velejárói a női mivoltunknak. Egy orvosi vizsgálat természetesen nem árt, de az endometrózist vagy hasonlókat egy sima nőgyógyász nem fogja tudni megállapítani, ahhoz további vizsgálatok illetve endokrinológia kell.
2019. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Vidd el, de ha fogamzásgátlót írnak neki akkor ne vedd meg kérlek. Nekem is 14 éves koromban jött meg és bajok voltak vele, nem jött hónapokig amikor meg igen akkor egy napig tartott. Ebben a korban normális hogy még nem állt be.

Ami érdekes, hogy nekem nem voltak fájdalmaim soha, most 19 éves vagyok, és olyan görcseim vannak hogy isten őrizz, és az erős görcs miatt én is hányok. Ha igaz a feltevésem, akkor én most vagyok abban a korban ahol már beállt a mensi de a görcsölés is nagy. Ahogy előttem irták, ezt ki kell nőni. Egyébként nagyon sok függ attól mennyire vigyáz magára, mit eszik s mennyit mozog

2019. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!