Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudőszűrőn voltam, de nem...

Tudőszűrőn voltam, de nem tudtam hogy terhes vagyok Mi lesz?

Figyelt kérdés

Október 23 volt utolsó menzim. Pozitívat teszteltem ma és tegnap tudőszűrőn voltam.

Mi lesz így a babával? Fordult már elő ilyen mással? Elvetélt már valaki a tudőszürő miatt?? Nem tudom hány hetes lehetek. Honnan kell számolni az időt November 6 és 8án voltunk együtt a férjemmel. Lehetséges hogy már el is halt a terhességen?



2019. nov. 26. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Semmi baj nem lesz.
2019. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Lehetőségek:

1. Elvetelsz

2. Beteg lesz a baba

3. Makkegészséges lesz

Ennek érdekében ha megakarod tartani es nem tortenik vetélés, menj nőgyógyászhoz, aki tudja milyen vizsgálatokat kell elvegezni, hogy betegsegeket zarjatok ki. Vannak nok akik elvetelnek tole, nem biztatlak, de vannak akik makkegeszseges gyereket szülnek.

2019. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korai terhesség esetén semmi baj nem lesz a babával. Utolsó mensitől számolják az időt. Tehát 5 hetes terhes lehetsz, pontosabban 4+6 hetes.


Menj el orvoshoz, mondd el h pozitívat teszteltél, és voltál tüdőszűrésen. Majd ő is megnyugtat.

2019. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem tüdőgyulladásom volt, és sokat röntgeneztek, és nem tudtam hogy terhes vagyok. Semmi baja nem lett a gyereknek! Ma már 23.éves egészséges fiatalember :))
2019. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha nagyon aggódsz, kérdezd meg a dokit, de egy modern tüdőszűrő röntgen már annyira alacsony sugárdózissal dolgozik, hogy valószínűleg semmi baj nem lesz belőle.
2019. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszok jó ez a kis nyugtatás. Meg akarjuk tartani a babát.
2019. nov. 26. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja, egyrészt azért, mert a mellkasod sokkal feljebb van, mint a méhed, másrészt azért, mert a szórt sugárzás az áthaladó sugárnak csak kb. 1%-a és alig van intenzitása egy mellkas röntgennél, harmadrészt keménysugár.

A mellkas röntgen sugárdózisa kb. 0,4 mSv effektív dózisban, a méh elnyelt dózisa 0 mGy, a természetes háttérsugárzás kb. 2-3 mSv/ év.

Viszont egy fiatal nőtől illik megkérdezni, hogy lehet-e terhes, gonádvédőt illik használni, kötelező is, legközelebb viszont közöld a röntgenessel, a beleegyező nyilatkozatnak tartalmaznia kell az erre való felhívást is.

2019. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Azóta 14 hónapos nagyfiú már

2021. szept. 25. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!