Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphattam volna? (szemölcsök...

Elkaphattam volna? (szemölcsök ott. )

Figyelt kérdés
Volt egy barátom, neki voltak szemölcsei ott, szexeltünk gumi nélkül is, de egyszerüen nekem nem lett olyan, sehol. Voltam nőgyógyásznál más okkal.Vett kenetet, mert fertözésem volt(strandrol) és nem mondott semmi különöset hogy lenne szemölcsöm. Ha nincsen tünetem, attól még lehetek hordozó? Vagy ha nincs akkor nem kaptam el?Illetve ha van, ezt a nőgyógyásznak nem kellett volna a leletekböl kimutatnia?
2010. júl. 19. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy rá az esély. Amúgy simán ellappang fél évig. Ne lepődj meg, ha előjön. Szemölcsössel nem szexelünk gumival sem, addig míg el nem mulasztja a szemölcsét. Hiába húz gumit, ha hozzád ér a szemölcsös része akkor átadhatja.
2010. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem tudtam hogy az volt :S de ez tuti fertözö?
2010. júl. 19. 15:51
 3/12 A kérdező kommentje:
amugy köszönöm a választ
2010. júl. 19. 15:52
 4/12 anonim ***** válasza:

Intém részen lévő szemölcsöket Condylomának hívják.

Sajnos nem kell, hozzá sexelni, hogy elkapd, ezt saját tapasztalatból tudom. Ha megfertőződtél azt onnan fogod tudni, hogy nálad is kijönnek a szemölcsök, addig sajnos nem. Viszont, ha észreveszed magadon, akkor sprint vissza a dokihoz, nézesd meg és felér valamit rá. Nekem Condyline ecsetelőt írt fel.

2010. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen fertőző, ha észreveszed magadon, akkor menj el dokihoz, ad ecsetelőt én is condylinet kaptam annó (én azóta sem tudom hogy az a barátom volt-e szemölcsös vagy honnan jött, mert rajta észre sem vettem. Gondoltam te tudod, ha ilyen biztosan írod, hogy volt neki.) Rendes ecseteléssel nekem kb három nap alatt leszáradt.
2010. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha erős az imunrendszered nem biztos hogy elkapod ,és a szemölcsöknek is több fajtája van
2010. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De ha még nem jött elő és "hordozom" és akkor majd egyszer elő jönnek, addig nem is élhetek szexuális életet valaki mással? Mert most van barátom 9hónapja, és gondolkodok a fogamzásgátlón.. szóval akkor igy nem lehet?

Amugy a kisajkaimon vannak ilyen dudor féleségek, de azok a bőrömön belül, és ilyen fehérek, szóval szerintem csak zsírmirigyek. Vagy nem?:S:D és köszi a vaálszokat sokat segitettek :)

2010. júl. 19. 17:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hónapokig lappanghat, és igen, addig fertőzhetsz! Az sem mindegy milyen szemölcsök voltak - HPV okozta, vagy "egyszerű" vírusos szemölcsök. Érdemes lenne egy HPV tesztet csináltatnod ( ami fizetős, 5000Ft körül van) , nehogy később súlyosabb gondok legyenek ( méhnyakrák okozója lehet évek múlva).

Páromnak is épp a napokban múltak el, pedig másfél éve együtt vagyunk, és nem csaltuk meg egymást, mégis előjöttek ( azt mondta a doki lehet gyerekkora óra benn volt a vírus) Én egyenlőre tünetmentes vagyok, de szerncsére nem HPVs szemölcsök voltak, bízom benn, hogy az immunrendszerem elég erős, és nem kaptam el.

2010. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szemölcsöt okozó fajta HPV pont nem a veszélyes. A veszélyesek alattomosak, nem a helló itt vagyok szemölcsöstől fajták.
2010. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Nekem sima rákszűrésen mindig rajta van a leleten a HPV negatív. Soha nem kellett külön kérni és fizetni érte.


A kérdésre a válasz: igen, elkaphattad, de nem 100%. És igen, tovább is adhatod.

2010. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!