Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudom, hogy mikor...

Honnan tudom, hogy mikor érdemes orvoshoz fordulni a menstruációs görcsök miatt?

Figyelt kérdés

Nem mindig fáj, de amikor igen, akkor nagyon. Nem gondolom, hogy általánosságban rosszul viselem a fájdalmat, de ilyenkor szinte elviselhetetlen. Nem tudok megmozdulni, van amikor már azt érzem, hogy el fogok ájulni. Próbálok egészségesen étkezni, nem enni cukrosat mielőtt megjön, melegen tartani a hasamat stb stb. Egyik sem vált be, semmi nem segít. Van, hogy a fájdalomcsillapító sem ér szrt se, ha nem akkor veszem be, mikor még csak egy halvány gondolat a fájdalom.

Többször hallottam, hogy ezzel nem lehet mit csinálni, a legtöbb nőgyógyász is csak legyint rá, hogy ez van, így természetes. Igaz ez? (Nem voltam még nőgyógyásznál életemben, mert rohadtul félek az orvosoktól.)



2019. dec. 5. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Hány éves vagy?
2019. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
19 vagyok
2019. dec. 5. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
A fájdalom csillapítót görcsoldóval vedd be, pld. Algoflex M, vagy a neked ható fájdalomcsillapítót egy tetszőleges görcsoldóval.
2019. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Ha csak nincs valami szervi elváltozásod, akkor ezzel nem lehet mást tenni, mint fájdalomcsillapító gyógyszert szedni.

Nekem is fáj, bár nem vagyok rosszul. Fájdalomcsillapítót (Algoflex forte) és görcsoldót (No-Spa) szoktam bevenni plusz forró vizes palackot teszek a hasamra, ha épp otthon vagyok.

Barátnőm nagyon rosszul szokott lenni minden alkalommal, kb úgy ahogy te. Neki a Buscopan használ.

Menj el háziorvoshoz, beszéld meg vele a problémát és kérdezed meg nem lehetne-e Xiloxot szedni rá. (ez vényköteles). Lehet neked ez fog működni.

2019. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%
Én több mint 5 évig szenvedtem és azt gondoltam, hogy oké mostantól én is abba a csoportba fogok tartozni, akiknek fájdalmas a menstruációjuk. Majd kiderült, hogy endometriózisom van. De ezt csak egy más miatt elvégzett laparoszkópos műtéttel lehetett kideríteni és orvosolni.
2019. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!