Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen rendszertelen ciklussal...

Ilyen rendszertelen ciklussal érdemes nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 2,5 éve menstruálok. Rendszertelenek a ciklusaim és nagyon hosszúak. Itt van az összes tavaly júniustól kezdődően: 37 nap, 36 nap, 47 nap, 45 nap, 36 nap, 49 nap.

Egy menstruációm az esetek 90%-ban 6 napos, tavaly volt egyszer, hogy négy volt. Szóval ebből a tekintetből beállt rendesen a ciklusom, de amint fent is látszik a számokból elvileg túl hosszú és az is rendszertelenül. Érdemes elmenni nőgyógyászhoz vagy azért ilyen, mert még nem állt be rendesen?

Görcsölni nagyon erősen szoktam, kaptam rá valami külön gyógyszert a háziorvostól (Naprosint, remélem helyesen írom), így azzal már teljesen elviselhető a fájdalom. Mivel régebben akkora fájdalmaim voltak elmentünk orvoshoz, akkor ultrahangot csináltak, nem láttak semmit.

Szerintetek érdemes lenne ezzel nőgyógyászhoz fordulnom?



2019. febr. 16. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire aggódsz, akkor igen.
2019. febr. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még nem állt be, 16 vagy ez még normális ilyen korban, majd ha 20 évesen is ilyen lesz, akkor már érdemes elmenni kivuzsgáltatni.
2019. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ráér még beállni szabályosabbra.
2019. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!