Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van, aki szerint is sokkal...

Van, aki szerint is sokkal jobba a Tampax, mint az Ob tampon?

Figyelt kérdés

Most vettem elóször, eddig mindenki leszólta. Egy az, nagyon higiénikus, meg felhelyezed azonnal. Ha nem tudsz kezet mosni, ez a legjobb. Meg szerintem alapból a tampon is jobb, viccet félretéve, többet magába szív.


Ugyanitt, az intimkehelyben mi a higiénikusabb? Mert itt akár 12 óráig lappang a vér. Meg szerintem mosni se jó mondjuk egy vasút mosdójában, vagy egy Tescoban mindenki előtt.


2019. dec. 7. 14:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

"lappang a vér". :DDD

Gondolom azt akartad írni, hogy pang a vér...

Amúgy a lényege ugyanaz, most kiakadni, hogy van-e hozzá applikátor...

Az intimkehelynek pont az a lényege, hogy nem "lappang" benne a vér, mert nem érintkezik oxigénnel a vákuum miatt, ami bent tartja a méhszájon. És mosni se kell, ha a hely nem alkalmas rá, elég kitörölni, de 12 órát bent lehet, úgyhogy az idő alatt csak talál az ember egy "jó" helyet.

2019. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, akkor is 12 órán át ott a vér. Mert sokszor a tampon ellen is azt hozzák fel, hogy sokáig van bent.

Vákum nem vákum, bent a vér, ami elkezd alvadni annyi idő alatt.


Nem, csak az aplikátor más, de mindegy.

2019. dec. 7. 17:03
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Pont az a lényeg, hogy a kehelyben a vérrel nem történik semmi "káros", mert nem érintkezik oxigénnel, így nem indul bomlásnak. Ezzel nem lehet vitatkozni, ezen az elven működik.
2019. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Az intim kehely a leghigiénikusabb, mivel nem kezd bomlani a vér. Annyit cserélni sem kell, mint a tampont, nem tudom miért hiszik azt. Reggel felrakod, este mikor hazaérsz kiveszed. Ennyi a dolog vele. Ráadásul nincs kilógó zsinór, amin felfut a pisi, vagy az uszodavíz. Akkor melyik a higiénikusabb?

Applikátoros tampon tényleg jó, de elég sok műanyag szeméttel jár, így csak vég szükség estetére van nekem. Nekem o.b márkától volt még.

2019. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Felfut a pisi?? Ez komoly? Ha oisilsz el kell húzni hátra a madzagot.


Nagyon higiénikus, ha egész nem csereléd, valóban.

2019. dec. 8. 11:04
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
De miért nem érted meg, hogyha nem érintkezik oxigénnel a vér, akkor semmi nem higiénikus nincs benne? Nem indul bomlásnak, érted?
2019. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem értem meg. Tampont is cserélünk... Meg ennyi erővel hagyd benne 3 napig is, ha neked ez jó.
2019. dec. 8. 14:36
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
A tampon teljesen más, mint a kehely. De ha lényegi információkkal nem tudsz megbirkózni, akkor teljesen felesleges ezzel kapcsolatban bármit is kérdezned.
2019. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

De nem érdekel a kelyhed. Szerintem se nem higiénikus, se nem praktikus, sőt fertőzésveszély ott áll fent legjobban.


Használd, ha akarod

2019. dec. 8. 18:35
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Ki mondta, hogy használom?

Amúgy te kérdezted itt: "Ugyanitt, az intimkehelyben mi a higiénikusabb?"

Attól, mert SZERINTED ott áll fent jobban a fertőzésveszély még nincs igazad. De utánaolvasni a dolgoknak persze luxus.

Válaszoltunk a kérdésedre, te meg nem akarod felfogni a válaszokat. Akkor minek kérdezel? :D

2019. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!