Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 20 évesen még szűz vagyok...

Ha 20 évesen még szűz vagyok akkor elmehetek beoltatni magam HPV elleni védőoltással?

Figyelt kérdés
Ugye amikor én voltam 7.-es akkor ez még nem volt kötelező aztán nem is mentünk el külön beoltatni.

2019. dec. 10. 16:02
 1/9 anonim válasza:
Persze!:)
2019. dec. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen. Célszerű, de akkor is az lenne, ha nem lennél szűz.


Viszont arra készülj fel, hogy a teljes oltási sor 90000 forint.

2019. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze. Bár tudtommal most sem kötelező. A nagyobbik lányom pedig nemsokára 20 éves lesz, és ő megkapta annak idején. Szóval lehetőség volt rá. Nálunk az önkormányzat fizette.
2019. dec. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Felesleges.
2019. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as nem tudom nekem anya mondta, hogy most már kötelező.Aztán honnan hallotta nemtom lehet nem az na mind1 igazából en innen tudom nem néztem utána.De én sajnos nem kaptam meg szerencsés a lányod, hogy neki volt rá lehetősége.Amúgy 1-es nem írtál egy nullával többet véletlenül, mert ez a 90 000 most eléggé lesokkolt :0.
2019. dec. 10. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:

A feleslegest nem én írtam, csak egyezik a százalék.


Sajna a Gardasil 9 egy darabja 30000 tehát harmincezer forint és három kell belőle. Ez 9 HPV törzs ellen véd, főleg a rákot okozóktól. Igazából nőgyógyászhoz ettől éppen úgy kell évente járni, de megvédhet egy esetleges konizációtól. Továbbá azért az orális szex ma már elvárás egy párkapcsolatban és a HPV garat és nyelőcsőrákot is tud okozni, amit sokkal nehezebb szűrni.

2019. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Idősebb korban és már szexuális életet élőknek is ajánlják.
2019. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bassza meg hát erre nem számítottam kb. el fog menni rá a fizetésem 70%-a :(.Köszi, hogy válaszoltál még 1-szer 3-as azt nem tudod véletlenül, hogy nem lehet-e valamit csinálni, hogy valahogy olcsóbban is hozzá lehessen jutni, mert a ráktól nagyon félek meg a nemi betegségektől úgy általában a hideg kiráz, de szüleim ennyit nem fognak adni nekem meg nem sok pénzem van ennyi idősen :(.
2019. dec. 11. 02:49
 9/9 anonim ***** válasza:
elég szar dolog a hpv. gondolj erre.
2019. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!