Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlo valtas? Tobbi lent.

Fogamzasgatlo valtas? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Iamna 60/15 fogamzasgatlot szedtem de kulonbfele okokbol gyogyszert kell valtanom. A nogyogyaszom milligestet irt fel es tobb kerdesem is van. Mivel ugy tudom hogy kevesebb hormont tartalmaz mint az iamna, kell kiegeszito vedekezest alkalmaznunk? Es a milligest gyogyszerszuneteben is ved a fogamzasgatlo? Varhato valamilyen mellekhatas hogy kevesebb hormon viszek be a szervezetembe? Valamint ha valakinek van milligestrol tapasztalata azt is szivesen elolvasnam.

2019. dec. 11. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a betegtájékoztatót, abban minden benne van és az a pontos, nem, amit itt írnak a neten!
2019. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a tajekoztatoban es az interneten nem talaltam valaszt a kerdeseimre. Remeltem hogy valaki volt mar igy es leirna a tapasztalatait.
2019. dec. 11. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Áttérés más fogamzásgátló tablettáról kombinált típusúra

Kezdje el a Milligest szedését az előző csomag utolsó tablettájának bevételét követő napon (vagyis nincs tablettamentes szünet). Amennyiben az aktuális tablettacsomagban inaktív tabletták is vannak, a Milligest szedését az utolsó aktív tabletta bevételét követően is el lehet kezdeni (ha nem biztos abban, hogy melyek az aktív tabletták, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét). A tabletta szedése később is elkezdhető, de ez sohasem lehet később, mint az aktuálisan szedett fogamzásgátló tablettamentes szünetét követő nap (vagy az aktuálisan szedett csomag utolsó inaktív tablettájának bevételét követő nap).

Áttérés progesztogén ("minitabletta", injekció, implantátum, progesztogén-tartalmú intrauterin eszköz) alkalmazásáról

Minitablettáról bármelyik napon, implantátum és progesztogén-tartalmú intrauterin eszköz alkalmazásáról az eszköz eltávolításának napján, injekcióról a következő injekció esedékessé válásának napján lehet áttérni. Mind a három esetben tanácsos azonban barrierelvű fogamzásgátló eszközt is használni egyidejűleg a tabletta szedésének első 7 napján. - Na, ugye, hogy benne van...


Korábban (az utolsó hónapot megelőzően) hormonális fogamzásgátlót nem szedett nők

Mindenképpen a természetes menstruációs ciklus első (a menstruációs vérzés jelentkezésének) napján kell elkezdeni a tabletták szedését. Bár a tablettaszedés elkezdése a ciklus 2-7. napjain is engedélyezett, ebben az esetben a tabletták szedésének első 7 napján tanácsos nem hormonális fogamzásgátlást (pl. óvszert vagy spermicid anyagokat) is alkalmazni egyidejűleg... - Viszont te már szedtél előtte, tehát nyilván nem szükséges a kiegészítő védekezés, mert folyamatosan szedsz, csak másmilyet.


A mellékhatás pedig mindenkinél más, tehát semmire nem mész vele, hogy xy-nál 8 mellékhatás jelentkezett, másnál meg egy sem.

2019. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak annyit nem ertek meg hogy nem kell egy bizonyos ido amig atszokik a szervezetem a kevesebb hormonra? Igazad van, benne volt csak nem voltam biztos hogy jol ertelmezem e. A ketely azert merult fel bennem mert a nogyogyasz azt mondta hogy nem kell kiegeszitovedekezes de amikor kivaltottam a gyogyszert az egyik gyogyszertarban azt mondtak hogy kell a masikban pedig hogy ajanlott szoval ezert nem tudtam.
2019. dec. 11. 17:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem szükséges, de ha az megnyugtat, akkor használj kiegészítő védekezést. Amúgy meg a kevesebb hormon is képes ugyanazt a hatást kifejteni, ha nem így lenne, akkor a másikat nem lehetne forgalmazni, nem gondolod? :)
2019. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm a választ!
2019. dec. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!