Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elrontottam a fogamzásgátló...

Elrontottam a fogamzásgátló váltást?

Figyelt kérdés
Az orvosom(aki amúgy leszar konkrétan mindent) azt mondta amikor elfogy az előző(altforalle) kezdjem el a lindinette 20-at.Én rá hallgatva nem is néztem meg, hogy tényleg így kéne-e. Aztán láttam, hogy a hatóanyag tartalmúak után rögtön kellett volna. Ezt akkor olvastam, amikor már egy placebót bevettem. Aztán pánikból beszedtem 2 lidinette-ét, hogy olyan legyen mintha csak "kihagytam" volna az egyiket. Az orvoshoz nem megyek vissza ezzel, úgysem hallgat meg. Szerintetek jól jártam el így? Nem kevertem össze a megvonásos vérzés idejét?

2019. okt. 9. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudsz olvasni?


"Egy másik fogamzásgátlóról tér át a Lindynette szedésére

- Ha jelenleg egy 21 napon át szedendő fogamzásgátló tablettát alkalmaz: az előző csomag elfogyását követő nap kezdje el a Lindynette szedését. Az első fogamzásgátló tabletta beszedésétől kezdve védett lesz a teherbeeséssel szemben. Az első csomag Lindynette elfogyásáig nem lesz havivérzése.

- Ha jelenleg egy 28 napon át szedendő fogamzásgátló tablettát alkalmaz: az utolsó, hatóanyagot tartalmazó fogamzásgátló tabletta bevételét követő nap kezdje el a Lindynette szedését. Az első fogamzásgátló tabletta beszedésétől kezdve védett lesz a teherbeeséssel szemben. Az első csomag Lindynette elfogyásáig nem lesz havivérzése."

2019. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És te tudsz olvasni? Az előbb írtam le, hogy egy nappal később olvastam el, hogy mit kell csinálni. És mivel akkor kellett volna beszedni, amikor az utolsó elfogyott, bevettem 2őt mintha csak kihagytam volna. Így szedem pontosan úgy, ahogy oda van írva, csak egy nap csúszással. Ezért az a kérdés, hogy nem-e kevertem össze?!
2019. okt. 9. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!