Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális az ennyire...

Mennyire normális az ennyire erős vérzés?

Figyelt kérdés
Alapból a családban mindenkinek az volt, de ez már szerintem nagy durva. Este olyan 10 körül cseréltem, elaludtam, és 7 körül mikor felkeltem egyből rohantam cserélni. Minden túlzás nélkül már a betét se szívta be, és a lábamon folyt. Nem a normál betétet használom, hanem a maxit. Napkoözben olyan görcseim vannak, hogy a térdemig zsibbadok, a sírás kerülget. Forduljak orvoshoz? Az a gond már nem vagyok szűz, és nagyon szégyenlek így elmenni 16 évesen
2019. dec. 14. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem, mi a problémád azzal, hogy nem vagy szűz. Ez a világ rendje, a lányok általában tizen éves korukban elkezdenek nemi életet élni. Ezt az orvosok is tudják. Ha meg attól félsz, hogy a szüleid megtudják, intézd egyedül. Még akár el is kísérhetnek, a váróban megvárnak, amíg bent leszel. Az orvost köti a titoktartás.
2019. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Még az lemaradt, a görcsökre meg írass fel Appranax 500-at, az használni fog. Én is azt szedek.
2019. dec. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Normális hát. Erősebb napokin nekem se elég éjszakára az egy betét, sose volt. Kellj fel hajnalban és cseréld ki. Mikor betétet használtam volt hogy kétszer is cseréltem éjszaka.
2019. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Vizsgáltasd ki magad, és ne hallgass sokra, akik azt mondják, hogy ilyen görcsök normálisak. Ha csak a vérzés lenne ennyire erős, az nem feltétlen kirívó, de ezek a hatalmas görcsök nem normálisak.

Attól, hogy menstruálsz, még nem jelenti azt, hogy ez a normális! És igenis járj az orvos nyakára, és mondd meg szüleidnek is, hogy alapos vizsgálatokat akarsz.

2019. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
#4! Nő létedre nagyon nem jó tudod a dolgot, mert igenis van olyan, hogy semmi szervi gond, és mégis erősek a görcsök és a vérzés.
2019. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

De ameddig nincs vizsgálat, addig nem is tudhatod, hogy valóban van-e probléma.

Elég szomorú, hogy nő létedre neked nem ér ennyit a dolog, hogy elmenj vizsgálatokra, és erre biztatod a másikat is.

2019. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az erős vérzés normális. Én is cserélem éjjel is az éjszakai betétet. Sőt, az első pár napban nappal is éjszakait hordok. (nekem 8 napos, 5-6 nap durva) Nappal kb óránként megyek wc-re.

Amúgy már 27 éve menstruálok, szültem is már, mégsem változott a menzeszem sajnos.


A görcs lehet normális sajnos. De egy orvosi látogatást megér a dolog.

2019. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Éjjelre simán próbálj meg valami inkós terméket, én is azt szoktam
2019. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy kipróbálhatod a tampon + betét kombót is éjszakára. Mindenképpen menj nőgyógyászhoz, járj a végére az erős görcsöknek, de gyanítom, hogy te is azt a választ (vagy hasonlót) fogod kapni, hogy ez alkati kérdés. Én magam ezt kaptam a nődokitól, amikor említettem az erős görcsöket. Vagy azt fogja majd javasolni, hogy szedj fogamzásgátlót. Ez csökkenti a vérzés mennyiségét és a fájdalmat is.
2019. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is erős a vérzésem. A legnagyobb méretű tampont hasznàlom, 2 óra alatt megtelik az első 3 napban, a màsik kettő szerencsére gyengébb. De az eleje így is borzasztó.

A màsik dolgot nem értem, ha szégyelled , hogy nem vagy szűz, vàrhattàl volna mielőtt lefekszel valakivel. Az orvosok pedig tudják, hogy màr a tizenévesek is élnek nemi életet. Nyugodtan kérdezz meg egy orvost, hogy normàlis e az àllapotod.

2019. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!