Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a nuvaring kiesett több...

Ha a nuvaring kiesett több mint három órára, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez az első nuvaringem, most van a második hete, hogy felraktam. Viszont hajnalban volt egy elég vad kalandos egy sráccal és kiesett. Nem tűnt fel, csak amikor hazaértem 13 órakor, akkor láttam, hogy ott van az ágyon a nuvaring... Gondolom szex közben eshetett ki, ami több mint 3 órája volt jóval.

Mit tegyek? Tegyem vissza? Vagy most várják egy hetet és rakják fel egy újat? Ilyenkor mi a menet? Ha felrakom újra, akkor várni kell 1 hetet, hogy lehessen gumi nélkül lefeküdni? Nektek is ki szokott esni? Mert ez így nem lesz jó nekem, ha kiesik folyton...



2019. dec. 16. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lassan 7 év alatt egyszer sem esett ki.

Betegtájékoztató írja amúgy, hogy mi a teendő.

"Ha a gyűrű több, mint 3 órán át van a hüvelyen kívül, vagy arra gyanakszik, hogy az első és a második héten több, mint 3 órán át volt a hüvelyen kívül, lehetséges, hogy nem nyújt védelmet a terhességgel szemben. Helyezze vissza a gyűrűt a hüvelybe, amint eszébe jutott, és hagyja a helyén legalább 7 napig megszakítás nélkül! Ha ezalatt a 7 nap alatt nemi életet él, használjon óvszert! Amennyiben a gyűrű alkalmazásának első hetében jár, és az elmúlt 7 nap alatt nemi életet élt, fennáll a lehetősége, hogy Ön terhes. Ebben az esetben keresse fel orvosát!"

Én a helyedben inkább a teherbeeséstől félnék, főleg, hogy először használod, mintsem attól, hogy mikor tudok újra gumi nélkül szexelni...

2019. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván nem fogok kockáztatni, azért kérdeztem.

Ezt én is elolvastam a betegtájékoztatóban, viszont az rejtély maradt továbbra is számomra, hogy utána 1 hétig még bent tartom, utána pedig mikor veszem ki? Akkor amikor alapjaraton a régi időpont alapján kellett volna?

2019. dec. 16. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben inkább többet is várnék, mint egy hetet.

Szerintem ugyanaddig kell bent tartani utána, mint amikor alapból ki kellett volna venni, szóval összesen 3 hétig. Ugye plusz napot lehet bent, csak mínuszt nem, így nem baj, ha eltolódik tovább is.

2019. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a gyűrű nem megy "tönkre", ha több mint 3 hetet használom?
2019. dec. 16. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4 hétig is bent lehet úgy, hogy nem veszít a hatékonyságából. Én mindig 4 hétig hagyom bent.
2019. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. dec. 17. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!