Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az első együttlét bezavarhat...

Az első együttlét bezavarhat a hormonokba?

Figyelt kérdés
Ovuláció előtt egy héttel voltunk együtt a barátommal (tudom, ezt sosem lehet pontosan kiszámítani, de a naptár szerint és a tünetek alapján nagyjából be tudom lőni mikor volt tüszőrepedésem), védekeztünk és óvatosak voltunk, elméletileg nem eshettem teherbe. Viszont ovuláció után 2-3 nappal még mindig érzem hogy érzékenyebb a mellbimbóm, holott nekem csak aznap szokott jelentkezni ez az érzékenység mikor ovuláció van, plusz a menzesz előtti napokban. De egyébként van hogy ezt észre sem veszem, nekem mindig több bajom volt a hasammal (elég görcsölős vagyok) mint a melleimmel. Lehetséges hogy ez változni fog, esetleg a menstruációba is bekavarhat az első együttlét? Hallottam már olyanról is, akinek abban a hónapban késett vagy meg se jött, bár ez lehet csak a stresszelés miatt volt. Valamennyire egyébként én is stresszelek, lehet csak bemesélek magamnak tüneteket és emiatt van az érzékenység is, mindig is hipochonder voltam, magamat ismerve sajnos képes lennék terhességre utaló tüneteket produkálni, akkor is ha tudom, hogy elméletileg nem lehetne probléma.:D

2019. dec. 20. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Elméletileg.

Na akkor tudd, hogy ez gyakorlat.

2019. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Mikor értik meg végre az emberek, hogy ha kupakolnak, akkor mindenféle hókusz-pókusz ellenére is teherbe eshetnek.
2019. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erről oktatás. Miért várja bárki, hogy megértése a fiatal a szexuális életet, ha tabu a téma?
2019. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nincs? nálunk katolikus lányiskolában volt.
2019. dec. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudom hogy nincs 100%-os védekezés, de elég kicsi rá az esély hogy teherbe essek, ha elég óvatosak vagyunk.
2019. dec. 20. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se volt, pedig piarista gimibe jártam. A katolikus nem jelent semmit. Haverjaimnak sem volt. Sőt! A Piarista suliban a biosz tanár hatalmas idiótaságokat tanított.


Tudod, nem mindig magadból kell kiindulni kedves 62...

2019. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!