Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első együttlét előtt érdemes...

Első együttlét előtt érdemes nőgyógyásszal beszélni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és lassan 7 hónapja van barátom, ő 20. Korábban még nem volt senkim, amiből következve még szűz vagyok. Nagyon szeretem és szeretnék vele lenni "úgy" is. Édesanyám azt tanácsolja, hogy menjek el egy nőgyógyászhoz és vele beszéljem meg a kényesebb dolokat. Ti mit gondoltok erről? Gondolkodtam azon is, hogy feliratok fogamzásgátlót. Mennyire ártana egy ilyen gyógyszer a szervezetemnek?

Köszönöm a válaszokat!


2017. máj. 7. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tisztában vagy a megfelelő védekezéssel, nem kell semmit se beszélni a nőgyógyásszal. Szerintem az elején még használjatok gumit. Fogamzásgátlót elég akkor, ha már komolyodik a kapcsolat. Az első szex után menj el rákszűrésre, és onnantól kezdve évente ismételd. A fogamzásgátló egyébként nagyon változóan hat a nők szervezetéte. Vagy bejön, vagy nem. Sok mellékhatása lehet, de ez is változó.

20N

2017. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában utána szoktak menni (rákszűrés meg ilyenek). Előtte max amiatt lehet érdemes, hogy anatómiailag minden rendben van-e. Volt egy kislány akinek pl volt egy sövény a hüvelyében és amiatt kb lehetetlen lett volna neki bárkivel is közösülni.

Nem tudom milyen kényes dolgokra vagy kíváncsi, de azt is megbeszélheted bárkivel, vagy leírod és elmondjuk amit gondolunk.


Fogamzásgátlóval én hadilábon állok. Ha nincs alapból baj a ciklusoddal, akkor nem lesz gond.

2017. máj. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem elötte, hanem utána kb 1 évvel.
2017. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. máj. 8. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!