Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Húgyhólyag gyulladás, ötletem...

Csakénvagyokaznyugi kérdése:

Húgyhólyag gyulladás, ötletem sincs, hogy mitől fázhattam fel. Többi lent, valaki esetleg jobban ért hozzá?

Figyelt kérdés

A papucs + zokni / bundás zokni nálam alap, szóval az, hogy esetleg nem figyeltem és nem volt rajtam papucs és attól felfáztam, az kilőve.

Általában akkor szokott húgyhólyag gyulladásom lenni, amikor a barátommal gumi nélkül szeretjük egymást, de mióta rájöttünk, hogy ez az oka, arra is nagyon odafigyelünk.

Sokat szoktam inni, viszont kb 2 hete nem ittam valami sokat, napi másfél litert nem tudtam legyűrni, egyszerűen nem megy. + keveset is pisiltem, lehet ez az oka, hogy felfáztam?


Amikor éreztem, hogy fáj pisilés közben/után, + vizelési ingerem volt utána is, ittam csalánteát, meg gyorsan csináltunk kamillás fürdőt, úgy érzem, hogy most jobb, de félek, hogy csak átmenetileg segített.

Orvoshoz nem tudok elmenni, nem vagyok otthon, és még pár napig nem is leszek, a gyógyszerek amik segíthetnének azok pedig vénykötelesek. Jól bevált házi praktikákat tudna valaki mondani, azon kívül, hogy sokat igyak?


Mi okozhat még ilyen jellegű gyulladást?


2019. dec. 23. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez csak a közhiedelem hívja felfázásnak, mindig E-coli okozza a fertőzést. Gyógyszer nélküli praktikákat ismered, ha van lehetőséged vegyél Urzinolt vagy tőzegáfonya tablettát.
2019. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a tőzegáfonya inkább megelőzésre jó
2019. dec. 23. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, baktérium okozza, ami a székletben található. Egészen egyszerűen úgy lehet megelőzni, hogy megakadályozzuk, hogy a húgycső közelébe kerüljön. Nagydolog után alapos tisztálkodás. Vagy mosakodj meg, vagy használj nedves törlőkendőket. A párodnak is oda kell figyelnie a higiéniára.
2019. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
D-mannose is jó, mert kipucolja az e-colit.
2019. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó hatása volt a tőzegáfonya kapszulának
2019. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!