Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet úgy menni nőgyógyászhoz...

Lehet úgy menni nőgyógyászhoz csináltatni egy átfogó vérképet, hogy tudjam nincs semmi bajom, csak a biztonság kedvéért?

Figyelt kérdés
Úgy értem úgy, hogy nem vettem észre, hogy lenne valamilyen komoly panaszom, csak hogy biztos legyek a dolgokban.

2019. dec. 25. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Vérképet körzeti orvos beutalója elég. Amennyiben vérzési rendellenességed van, és a nőgyógyász kizárja a szervi okot, akkor endokrinológus csinálja a hormon vizsgálatot.

Ha semmi bajod, akkor ezek a vizsgálatok feleslegesek.

2019. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvosfuggo, hogy ad-e utalot.
2019. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Mért ne lehetne?

Beutalót bármikor kérhetsz orvostól. Én évente járok teljes vérkép ellenőrzésre.

Nem kell ezt különösebben magyarázni az orvosnak.

Amúgy meg elég házi orvostól beutalót kérni, nem kell nőgyógyász hozzá, hacsak nem kifejezetten női dologra kell.

2019. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
A háziorvos nem tud beutalót adni tumormarkeres vérképre. Menjél nőgyógyászhoz, ott kérjél minden tumor markerre beutalót. Kb 7 ezer Ft lesz, a TB valamelyiket nem állja. A petefészekráknak pl kezdeti stàdiumban semmi tünete, de tumormarkeres vérvételen általában látszik. Évente csak méhnyakrákra csinálnak szűrést, a többi nőgyógyászati rákra neked kell kérned beutalót vérvételre, ha nincs olyan panaszod vagy nem látszik semmi a hüvelyi ultrahangon. Pont ezért csak végstádiumban veszik általában észre a mehnyálkahártya vagy petefészekrákot mert nincs rá külön rendszeres szűrés.
2019. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
5ös vagyok. Miért is kellett az egyetlen hasznos választ lepontozni? Ha valaki nőgyógyászati vérképet akar csináltatni,az nem háziorvosi laborra gondol,hanem nőgyógyászati problémákra. Vagy ennyire nehéz a szövegértés pár embernek?
2019. dec. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nemhogy lehet, kell is. Én fél évente 1x akkor is elmegyek nőgyógyászati vizsgálatra, ha nincs semmi panaszom! Ha ezt egy szakember is megállapítja, akkor vagyok igazán nyugodt. Külön vérképet nem szoktam csináltatni, csak, ha a dokim javasolja. Általában akkor szokta, ha van valami nyavajám, elküld vérvételre, az eredmények alapján elkezdi a kezelést, aztán, ha meggyógyultam, néhány hétre rá általában visszarendel kontrollra, és ha valóban teljesen rendbe jöttem, akkor csináltat egy átfogó vérképet a biztonság kedvéért.

Szóval én ezt a részét a dokira bízom, de szerintem, ha kérném magamtól akkor megcsináltatná végülis (legalábbis egyéb dolgokkal már volt, h én kértem). Szép is lenne, ha nem, azok után, h mennyi pénzt hagyok ott nála egy szimpla vizsgálat után is... :)

2019. dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!