Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásztól lehet kérni...

Minoo kérdése:

Nőgyógyásztól lehet kérni átfogó nemibetegség ellenőrzést?

Figyelt kérdés

Méhnyakgyulladásom volt, amihez párosult egy (sehogy sem) múló folyásos tünet, amitől mai napig képtelen vagyok megszabadulni.


Mivel az nőgyógyászomban, akivel kezeltük a méhnyakgyulladásom, nagyon is megbízom, ezért érdekel, hogy esetleg Ő, mint NEM egy nemibeteg gondozó, tud-e kenetből/vizeletből nekem nemibetegségről tesztet csináltatni - laborba küldeni (gondolok ezzen a tripperre és a chlamydiára, amik esetleg elég gyakoriak, és okozhatták a méhnyakgyulladást).


Természetesen nem arra vagyok kíváncsi, hogy pont Ő tudná-e, hanem hogy nőgyógyászoktól általánosságban lehet-e kérni ilyen vizsgálatot. Magánorvosról lenne szó, ha ez számít.


(Hozzátenném: A nem múló folyást természetesen próbálta kezelni, tehát nem Ő a hibás, én nem mentem vissza egy hónapig hozzá pénz hiányában.

Azért nem tőle kérdezem ezt, mert jelenleg szabadságon van hétfőig, és ha amúgy se tudna csináltatni, akkor keresek más opciót.) Tudatlanságomért elnézést kérek, nem vagyok még ennyire jártas a témában. Válaszokat előre is köszönöm! 18/L



2018. febr. 20. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Tenyesztest szoktak kerni a nogyogyaszok is es rakszuresnel is tobb mindent neznek.Nekem eddig csak streptococcus tenyesztesre vett mintat az orvosom.Gondolom ugyan igy barmelyik betegsegre kerhetnek tenyesztest,csak az orvos hozzaallasatol fugg a dolog.
2018. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy lehet kérni, viszont nem minden betegségre történő szűrést támogatja a TB. Azt hiszem a Chlamydiát kérheti nőgyógyász is, de mintha a többi fizetős lenne.
2018. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy ő a magánrendelőben tud-e, azt nem tudom. De nőgyógyászaton természetesen lehet nézni nemi úton terjedő betegségeket. Csak ugye némelyikhez spec. táptalaj/tárolás/mintavétel kell. Pl. Chlamydiát méhnyakból kell venni, hüvelyváladékból nem lehet kimutatni.
2018. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!! :)
2018. febr. 21. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!