Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs görcsre tudtok...

Menstruációs görcsre tudtok hatékony gyógyszert?

Figyelt kérdés

A lányom nevében írok, ne kövezzetek meg ezért.

A kora, és a súlya miatt már szedhet felnőttnek való gyógyszereket. Eddíg a nospa (évek óta) bevált, de most kevésnek bizonyul.

Van valami célirányos fájdalom csillapítás ilyen esetre?

Első sorban olyanok válaszát várom, akiknek már bevált valami.


2019. dec. 29. 16:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

-Analgesin Forte (550 mg)

-Optalgin (500 mg)

-Flector por

-Xilox por (ezek mind vényköteles gyógyszerek)


-Cataflam

-Algoflex-M

(ezek NEM vényköteles gyógyszerek)


Minden esetre az ennyire erős görcsöket, ahol a Nospa nem segít, kivizsgáltatnám. De mielőtt engem is leb@.szol mint olasz a fügét, szólok, ez csak javaslat a részemről.

2019. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát pedig tényleg nem árt az orvos... Akár endometriozis is lehet amit ha nem kezelnek később meddő is lehet.

Egyébként advil ultra forte is jó

2019. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdemi válaszokat.
2019. dec. 29. 21:20
 14/19 anonim ***** válasza:
Érdemes a görcsoldót fájdalom csillapítóval kombinálni.
2019. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Nekem is mindig iszonyatosan fáj, ha megvan. Nekem az Algoflex M vált be. Van aki szerint olyan mintha bevennék 1 Algoflexet és egy Nospát egyszerre, de nekem az nem hatott.


[link]

2019. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Nekem az Advil Forte szokott segíteni mensis görcsökön. 18/L
2019. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Algoflex M.Nekem nagyon bevált.Volt olyan hogy alig bírtam lábra állni de segített.Egy próbát meg ér
2019. dec. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nekem a Cataflam-V vált be. Vényköteles gyógyszer, de hatásosnak bizonyult. Évek óta ezt szedem, ha görcsöl a hasam. A Nospa nekem egyáltalán nem használt.

19/L

2020. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Picit régi a kérdés 😀 de gondoltam leírom a véleményem. Nekem is baromi nagy görcseim szoktak lenni menzesznél (voltam dokinál, semmi rendelleneset nem talàlt) és sokszor nekem se segít a nospa. Sztem baromi sok nő, lány így éli át, és nem kell azonnal orvoshoz menni. A menstruáció tünetei széles skálán mozognak, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Legkevésbé oltani a másikat, h azonnal orvos , bla bla… Főleg, h nem ezt kérdezte a kérdező. Amúgy én most az Algoflex m-et próbálom ki. Meglátjuk…
2022. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!