Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholin Tályog. Nektek volt...

Bartholin Tályog. Nektek volt már, tapasztalatok? Minden véleményt elolvasok.

Figyelt kérdés

Nyár óta Bartholin Tolyog-al, gyulladással küzdök.(a bal oldali nagyajkam belső felén helyezkedik el). Már két alkalommal műtöttek vele és hozzá kell tennem, hogy ez a két műtét 2 hónap alatt zajlott le, mert a műtét után cirka egy hónappal újra kiújult. Ez volt június-július. Azóta folyamatosan, másfél-két hetente begyullad,kiújul és egyetlen éjszaka alatt egy diónál valamivel nagyobb nagyságúra nől és fáj. Ilyenkor borogatni szoktam, (ezt ajánlották) és antibiotikumot szedek mellette és ha szerencsém van, másnap reggelre kifakad. És ez június óta. Mondanom sem kell, de rettentően el vagyok keseredve, hogy egyetlen egy orvos sem tud tenni (akiknél eddig jártam) semmit, hogy el múljon végleg. Olvastam rengeteget már róla, hogy ezt tokostúl kell eltávolítani, mert addig csak egy "végetnemérősdit" játszom. Akkor velem miért nem teszik ezt? Voltam már orvosnál úgy vele, hogy fáj, gyulladt, úgyis hogy nem fáj, csak érezhető a pukli, de semmi. Antibiotikum, fertőtlenítőtabletta..

2 napja borogatás után reggelre az ajkamon lett egy kis luk, amiből hogy mondjam..kiugrott egy kis kerek hús darab, ami vérzett, gennyezett.

A mai nap voltam ismét egy vizsgálaton, elmeséltem, hogy hónapok óta ez a huzavona megy, és hogy pár napja meg ez az eset történt. Megvizsgált, látta a kis sebet is, megnyomkodta, de ismét csak gyógyszereket kaptam. Betadine kúp, betadine kenőcs és antibiotikum.

Azt mondta, ha az sem segít, és panaszaim vannak menjek vissza, csinál egy rákszűrést is, majd értesít és hazaküldött. Teljesen elvagyok keseredve, mert mindent megkeserít ez a gyulladás. Párommal a nemi életünk sehol, mert lehetetlen, mivel folyamatosan ez van, programokat vág tönkre, mondanom sem kell, mindent szépen elintéz.

Valaki valami vélemény esetleg, tanács? Köszönöm a válaszaitokat előre!



2020. jan. 3. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam 6 éve kezdődött cisztával. Aztán volt egy tiedhez hasonló brutális időszakom. Azóta csökkentettem én is a szex mennyiségét, még jobban odafigyelek a higiéniára stb és jól voltam egy ideje. Viszont pont pár napja megint ott vagyok ahol a part szakad. El vagyok keseredve. Nekem nem tisztították ki soha, mindig csak antibio+jég+betadine. Voltam magánkórházban azt mondták menjek vissza ha épp be van gyulladva. De nem igazán életszerű hogy ki tudjak venni rá szabit, nekik legyen időpontjuk stb. Csak a mirigy teljes eltávolítását szeretném én is mert másnak nincs értelme. Örülnék ha én is kaphatnék erre tanácsot mert idegileg is kikészít nem csak fizikailag borzasztó.
2020. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sziaa! Tudom régi a kérdés de érdekelne hogy vagy azóta? Találtak e valami okot hogy miért alakul ez ki folyton nálad


Engem 1 hónapja műtöttek, most ismét kiújult, nagyon megviselt már az első műtét is testileg és lelkileg is. Nem tudom mitől van ez

2023. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!