Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy csak az utóbbi...

Normális, hogy csak az utóbbi időszakban kezdtek menstruációs tüneteim lenni?

Figyelt kérdés

Több, mint 7 éve menstruálok. Most vagyok 18 éves, de mondjuk az elmúlt 1 évben kezdett csak fájni a menstruáció. Eddig is voltak olyan tüneteim, mint például a pattanások. De az utóbbi egy évben mintha minden ami ezzel jár rám zúdult volna. Rettenetesen fájdalmasak a napok, nem győzöm szedni a görcsoldót. Mondjuk ez változó, kb 10 mensiből 7-8 volt brutál fájdalmas. Ezen kívül hányingerem van gyakran, de kívánós vagyok, pms alatt a mellem szinte mindig fáj és duzzad. Meg elég gyakran hasmenésem van.

Voltam nőgyógyásznál ősszel, nem volt semmi gond, de mostanra olyan durvák kezdtek lenni a görcseim, (és a hangulatváltozásaim,) hogy sokszor sírok a fájdalomtól.

Normális, hogy eddig nem igazán voltak tüneteim, de most már szinte minden?


2020. jan. 4. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is ez van, én már 10 éve menstruálok. Nekem a vérzésem volt nagyon erős mindig, de az első 6-7 évben semmi fájdalmat nem éreztem. Mikor megjött, egy kicsit éreztem, de az még jó is votl, mert erről tudtam, hogy megjött. Azóta nekem is sűrűn vannak görcseim, legutóbb én is már sírtam a fájdalomtól és feszült voltam stb. Szerintem ez normális tünet, valakinél jobban jelentkezik, valaki meg sem érzi. Sőt ilyen is van, hogy idővel fájdalmasabb lesz. Igazságtalan, hogy ezt kell hónapról hónapra kibírnunk, még ha néha nem is fáj annyira. :(
2020. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Normális, állandóan változik. Volt, hogy fájt, néha; olyan időszak is, hogy elájulás szélén voltam, összehajtogatva; most semmi bajom, csak a megnövekedett étvágy.
2020. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!