Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehetne sürgetni az első...

Hogy lehetne sürgetni az első menstruációt?

Figyelt kérdés
Tudom mindenki azt mondja,hogy bárcsak ne jönne meg neki meg minden de mar 16 vagyok és még mindíg nem jelentkezett és a szülőknél (elváltak szóval elég rossz a kapcsolatom velük) nem merem szóvá tenni ahogy a barátnőim között sem. Érdekes külömben hogy mellem az van meg egyébb jelek is jelentkeztek már. Édesanyamnak eleg hamar megjött úgy ahogy a testvéremnek is meg amugy mindenkinek a családban. Nem szeretnék menni nőgyógyászhoz ezért itt keresek megoldást, remélem tudtok segíteni!

2020. jan. 10. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet siettetni, csak orvos által felírt hormontartalmú gyógyszerekkel. De ahhoz el kell menned hozzá, nem pedig itt hallgatni mindenféle “csodapraktikára”, ami akár ártalmas is lehet. Bízd ezt szakemberre! Te is megnyugodnál, és ha probléma van, azt is kezelnék.
2020. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg fog az jönni,ne görcsölj rajta.
2020. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen az alkatod? Magasság, súly?
2020. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben orvoshoz mennék. Lehet alár fejlődésrendelenességed is ami miatt még nem jött meg soha.
2020. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha 14-15 korig nem jön meg, akkor orvoshoz kell menni. Nem akarlak megijeszteni és nagyon ritka, de előfordul, hogy egy nőnek nincsenek meg a belső nemi szervei, csak a külsők, és azért nem jön meg neki pl.
2020. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy veleszületett fejlődési rendellenesség áll a háttérben. Pl. MRKH szindróma. A méh és a hüvely felső része nem fejlődött ki a magzati korban. Mindenképp menjetek dokihoz. Még ha nem is engednéd magad odalent vizsgálni, (es felír menstruációt meghozó gyógyszert, de nem jön meg) egy hasi ultrahang, MRI vizsgálat segíthet kideríteni a problémát.(vagy laparoszkopos műtét, de én azt nem engedném)

23L

2020. jan. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De minek ezt siettetni? :O

Vagy talán pénzzé akarod tenni a véres tamponod / betéted? :O

2020. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A sok ijesztő dologgal ellenben az is lehet hogy semmi bajod, és majd megjön mikor meg kell
2020. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Guys guys ne aggódjon senki. Full normális ha 16-7 évesen jön meg. Valaki komolyan azt írta, hogy 14-5 éves kor utan ha nem jön meg orvoshoz kell menni? Na ne vicceljünk már, nekem 15 évesen jött meg az első és semmi születési izém nincs. Egy ismerősömnek is 16 évesen volt az első úgyhogy nyugi.
2020. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!