Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vegyes echoszerkezetű cystikus...

Vegyes echoszerkezetű cystikus elváltozás volt valakinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom senkinek nincs röntgen szeme. Nem orvos, így nem távgyógyítást várok. Csupán tapasztalatot.

Ez a 9.hónap hogy nincs rendben a menzeszem. Alap pcos+ ir vagyok, ellenben a 2. kislányom után csiszre pontosan beállt. Eddig 2 hetente 2 heteket véreztem. Novemberben citológia negatív lett, kaptam 2 havi norculotot, hogy lerövidüljön 4 napra a menzesz. Az első kúra rendben volt. Miután lement a 10 nap rá 2 napra meg is jött 4 napig ömlőtt belőlem. Aztán 1 hét múlva mikor eredetileg kellett volna megjönnie ismét elkezdtem vérezni de most kerek 20 napig. Decemberben nem jutottam el a dokimhoz így telefonon megbeszéltük,hogy kezdem el a köv adat norculotot vérzés mellett is. Most itt van jan 13.a menzesz sehol. Ma voltam a dokimnál. Nyálkahártya 10mm tehát bármikor megjöhet, ellenben bolt oldalt uterus mögött - és ez aggaszt- talált egy 4 cm x 4.5 cm valamit. Nem tudta még megmondani micsoda. Leletemre annyit írtak, hogy vegyes echoszerkezetű cystikus képlet. Most meg kell várnom míg megjön a menzeszem és utána vissza menni megnézni el e tűnt ez ha csak egy ciszta vagy kideríteni mi ez. Annyit mondott bármi lehet ciszta, peteéréskor (ami épp múlt héten volt, ritka mikor megérzem de akkor pontosan tudom, hogy az) bevérzés, mióma legrosszabb esetben tumor.

Nagyon megvagyok ilyedve 😔



2020. jan. 13. 19:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Juj mekkora helyesírási bakik. bocsánat a hibákért, a telefon mindig átkalibrál.

Szóval nagyon megvagyok ijedve 😔

2020. jan. 13. 19:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Fotód nincs róla?
2020. jan. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mármint UH kép.
2020. jan. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De van.
2020. jan. 15. 05:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor talán ha feltennéd, okosabbak lennénk.
2020. jan. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy az uh fotó alapján okosabb lenne bárki is,hisz a saját orvosom sem tudja egyenlőre mi lehet. 🙄 Annyi biztos, hogy bal oldalt fent méh mögött van és 4 cm x 4.5 cm. Nem is ez volt a kérdésem/kérésem, hogy álljon bárki is neki találgatni vagy távgyógyítani. Csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi akinek volt ugyan ilyen neki hogyan végződött.
2020. jan. 15. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:

De, mivel napi szinten végzek nőgyógyászati UH vizsgálatot, ezért nekem speciel sokkal többet mondana egy kép, mint önmagában a leírás. Ugyanis teljesen eltérő, hogy egy-egy orvos mit nevez "vegyesechogénnak". Nem azt mondom, hogy egy kép alapján meg tudom mondani, hogy mi az, ha az orvosod sem tudta, csak azt, hogy legalább közelebbi ötletem lenne.

Mert vegyesechogén lehet egy bevérzett ciszta vagy tüsző (de az pl. elég jellegzetes képet ad, amire felénk a "hálózatos szerkezetű" kifejezést használjuk), lehet egy corpus luteum, lehet egy dermoid cysta, lehet egy atipikus endometrioma, lehet tályog és nyilván lehet akár súlyosabb is. De olyat is láttam már, hogy valaki petefészetumornak nézett egy totálisan egyértelműen látható myomát is. Sőt, olyat is, aki egy kompaktálódott székletrögöt nézett "valaminek". Nem véletlen, hogy a legtöbb nőgyógyász szereti inkább saját maga nézni az UH-kat és nem csak egy leletet olvasni valaki mástól.

Most így hirtelen ennyi dolog jutott eszembe, ami lehet "vegyesechogén cystikus" képletként leírva.

2020. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Irok privátban.
2020. jan. 15. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!