Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 16-os lett a HPV-m van...

Ha 16-os lett a HPV-m van esélyem meg úszni a műtétet?

Figyelt kérdés
Az sztk orvosomtól kérdeztem hogy most ez mit jelent ő úgy tett mindegy csak szedjem a vitamint amit felirat 2szer 3szor egy nap és 50darab van benne és fél írt egy gomba elleni gyógyszer amit szájon át kell szedni heti egy alkalommal és nem magyarázta el hogy mire készüljek fel vagy ilyesmi ki mit tud erről esetleg aki járt már így annak tapasztalat?

2020. jan. 15. 12:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 18-as van, az a másik legnagyobb rizikófaktorú rák szempontjából.

Mi van még a leleteden a HPV-n kívül? Van kóros hámelváltozás? Mert pusztán a fertőzés miatt nem szoktak műteni, legalábbis felénk. Nekem már van elváltozásom, de még nem súlyos, ezért 3 havonta kell kontrollra járnom, hogy amikor romlik a helyzet, mielőbb lépni tudjunk.

A gomba elleni gyógyszert meg nem is értem, a HPV-t vírus okozza.

2020. jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek volt, őt műtötték, ez magas kockázatú. Én a helyedben elmennék egy normális orvoshoz, magánba, ezzel nem játszanék.
2020. jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

magára a vírusra gyógyszer nincs, a teendő az, hogy rendszeresen jársz nőgyógyászhoz meg méhnyakrákszűrésre. évente egyszer, előző évi negatív lelet ellenére is menni kell.

ha van elváltozás akkor van teendő.

nem tudom csináltak-e, de ami kellene, az egy cytológiai lelet, megnézni, hogy laphámsejtben, mirigysejtben mennyire van elváltozás, ha van szemölcs akkor azt leszedetni. több értelme van, mint vitamint szedni a hpv-re.

2020. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A kialakult elváltozás esetén is az első lépés az oltás beadása, mert még akkor is segít. Nem értem, ezt miért nem mondják mindenkinek.

Sürgősen keress másik orvost és adasd be az oltást.

2020. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
segít, mondjuk a 18-as ellen. a 16-ra már nincs hatása.
2020. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
VIRANAX gyógygomba teljesen tünetmentessé tehet.
2020. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sztk orvosnál voltam, és sajnos van hámsejt elváltozás a citologián ☹️ és igen kéne magán orvoshoz mennem mert az sztk orvos eléggé olyan semmilyen csak nem tudom mennyire drágák a magánok.

És félek nem fog segíteni az amit felirt és kiszedik a méhen eléggé be vagyok parázva.

2020. jan. 15. 16:22
 8/19 A kérdező kommentje:
És nekem immunerősítő írt fel, és fluconazole 150mg-os gyógyszert írt fel az orvos.
2020. jan. 15. 16:24
 9/19 anonim ***** válasza:

leleten mi van?

van olyan rajta, hogy lsil vagy hsil, asc-us stb?

2020. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak itt tart a dolog, akkor a méhedet még nem szedik ki :) A konizáció során csak a méhnyakból vágnak ki egy darabot, ezzel szoktak kezdeni, amikor még nem nagyon nagy a baj.
2020. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!