Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell elképzelni a műtétet?

Hogy kell elképzelni a műtétet?

Figyelt kérdés
Egy fibroadenoma van a mellemben, amit szeretnék kivetetni. Januárban fel is keresek egy orvost. Ti mit tudtok a műtétről? Hogy csinálják? Nagyon fáj? Mennyi idő alatt gyógyul meg? Mennyi időre kell kimaradnom a munkából?

2019. dec. 29. 21:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valószínű minden műtét más és más. Szinte pontosan 2 éve volt szívműtétem 19 centiméteres vágással, ami a legrosszabb csontot is kellet vágni. Szívbillentyűt kivágták, műanyagot bevarrták. Beijedés hatalmas volt, ahogy közeledett egyre jobban megnyugodtam tudomásul vettem. Meglepő volt és kívánom Neked is én komolyabb fájdalmat nem éreztem soha, 8 hétig voltam kórházban, utána itthon még 3 hónap betegállomány de a hús és a bőr 1-2 héten belül összeforr, a csont az kutya rossz. Sok szerencsét, nem félni! (csak kicsit)
2019. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Az,hogy mennyi idő alatt gyógyul meg függ a korodtól. Hogy mennyire fáj,az leginkább a fájdalomtűrő képességedtől függ akkor,ha a műtéttel és az azt követő gyógyulással minden rendben van.

Az ilyen műtéteket altatásban szokták végezni. A melleden lesz egy kb. 2-3 cm-es varrt seb és egy emellett egy drain,amin keresztül elvezetik az ott keletkező sebváladékot, vért. Ez addig lesz benne ( általában 2.3 nap),amíg ürül belőle valami. A műtét után,ha nincsen semmilyen szövődmény,akkor a 3., 4. napon engednek haza. A varratot a 7-10. napon szokták kiszedni ebben az esetben. Addig óvatosan kell fürödni,mert víz nem érhet hozzá. A munkádtól függ,hogy mikor mehetsz dolgozni. Irodai munka már a műtétet követő 3.héten tudsz végezni,de fizikai munkát csak jóval később.

2019. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
50%

Októberben műtöttek fibroadenoma miatt, a műtét egy napos sebészeten történt, reggel mentem, délután 2kor jöttem, szigorúan kísérővel. A műtét előtt kaptam egy szem nyugtatót, hogy ne izguljak annyira és 1 liter infúziót, fájdalomcsillapítót. A műtét altatásban vagy bódításban történt (pontosan nem tudom), kaptam egy maszkot amiből szippantanom kellett, majd aludtam is. Mikor visszatoltak a kórterembe, felebresztettek, akkor nem éreztem semmit, el is aludtam újra. Majd pár óra alvás után magamtól felkeltem, nem fájt semmi, nem szédültem, pici feszülést éreztem a felsőtestemben mikor mozogtam.

Másnap reggel kellett visszamennem a drain csövet kiszedni, azt egy mozdulattal fajdalommentesen kiszedte az ápolónő,majd kaptam rá egy nagy sebtapaszt (a seb a műtét után vattákkal és egy nagy tapasszal volt leragasztva.), A tapaszt otthon magamnak kellett cserélnem.

A műtét utáni reggelre egyébként elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, na onnantól már nem voltam olyan vidám, nehezen mozogtam, féltettem a sebet mert nagyon érzékeny volt, se az semmiképpen nem szakadhat szét, csak olyan érzés!😄

Csütörtökön műtöttek, pénteken volt a drain cső kiszedés, következő hét csütörtökön már iskolába mentem és nem fájt egyáltalán a heg, csak viszketett mert gyógyult és száradt. Következő hétfőn volt a varratszedés, egy mozdulattal megvolt, semmi fájdalom. Egyáltalán nem volt vészes az egész procedúra, de az igaz, hogy nagyon kellemetlen volt a pár nap lábadozás, úgy éreztem magam mint egy zombi.

Nekem azt mondták, hogy mivel alul van a csomó (4-5 cm-es), a mellbimbóudvarig vágnak,majd a mellbimbóudvar alatt egy félkört, de végül a mellem alatt lett egy 6 centis vágás, ami egyébként nem egy szép egyenes vonal, de ez van :D

2020. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy nem volt nálad opció a vágás nélküli műtét? mert van lehetőség "fagyasztásra" is. Ezt így elolvasva elég szörnyű. Ha belőlem ki akarnák vágni a csomót, akkor inkább bent hagyom :D
2020. okt. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nekem is volt közben műtétem, még szeptemberben. Nálam nem volt opció a vágás nélküli műtét, mivel azt a csomót el kellett távolítani. A 3-as válaszolóhoz képest nekem egy éjszakát bent kellett maradnom, nem volt drain cső és nem is voltak nagy fájdalmaim. Miután felébredtem, még egy Algoflex-et adtak, utána többre nem volt szükségem. Kissé azért kellemetlen volt az érzés. Nem tudtam oldalra fordulni, nehezebbeket emelni, magasra nyújtani a karomat. A gravitáció és a mellem súlya húzta a sebemet. Ami egyébként már nagyon szépen gyógyult.

Összességében sokkal jobban aggódtam, mint amilyen fájdalommal járt.

2020. nov. 5. 22:00
 6/20 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy akiket műtöttek, hány centis volt a csomó? A UH-t és a biopsziát végző orvosok ellentétes véleményt mondtak, nem tudom, hogy kiszedessem-e. :(

A fagyasztás nem opció, azt néztem hogy csak magánban csinálják, ott meg alsó hangon fél millió.

2020. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az enyémre azt mondták uh alapján, hogy 1,6 cm az átmérője. Aztán amikor kivették, picit kisebb volt. Miért dilemmázol azon, hogy kivegyék? Mit mondtak a dokik?

Én nem bántam meg a műtétet.

2020. dec. 2. 18:27
 8/20 anonim ***** válasza:

Köszi!

Hát igazából amiatt, hogy az egyik orvos azt mondta nem kell kivenni, a másik azt hogy ki kell, a neten is sok helyen írták, hogy nem feltétlenül kell mindig kivenni. Az orvosra hallgatnék nyilván, de így, hogy mást mondtak, nem tudom, dilemmázok kicsit, de lehetséges hogy a műtét felé hajlok, mintsem hogy tovább növekedjen, vagy később valami legyen vele.

2020. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én vártam vele két évet. A mérete nem indokolta a kivételét, de folyamatosan nőtt és fájt. Plàne, ha nagyobb súlyt emeltem. Volt, hogy csak ok nélkül beleszúrt a fájdalom.

Azt írják a neten is, hogy felszívódhat, nőhet, szaporodhat, még el is rákosodhat... egy idő után úgy voltam vele, hogy jobb, ha nincs semmi nem odaillő a szervezetemben.

És tényleg nem bántam meg. Nem is nagyon fájt a műtét után, inkább csak korlàtozott a karom emelésében 2-3 napig.

Arra lennék még kíváncsi, hogy szedsz-e fogamzásgátlót. Én akkor szedtem, nem tudom, hogy az okozhatta-e. Ugye a dokik nem tudják, hogy mitől alakul ki, de egyértelműen a hormonok okozhatják.

2020. dec. 4. 20:04
 10/20 anonim ***** válasza:

Köszi a választ! Igen, végül én is úgy döntöttem, hogy nincs helye ott, úgyhogy be is jelentkeztem sebészetre, először csak konzultációra, a vírus miatt amúgy sem műthetnek most még.

A fogamzásgátlót március környékén hagytam abba, előtte olyan 6 hónapig szedtem. Mellékhatásként depressziót és hangulatingadozásokat okozott, szörnyű volt, de simán el tudom képzelni, hogy ez is amiatt alakulhatott ki, mert előtte még nem volt csomó a mellemben.

2020. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!