Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem helyes hüvelyflóránál...

Nem helyes hüvelyflóránál külsőleg is viszket az ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Túl vagyok gombán, baktériumon, most legutóbbi lelet egy baktériumot mutatott ki ami hol ezt hallva okozhat viszketést, hol meg hogy semmit, és elvileg a hüvelyflórát kéne visszaállítanom.

Tudom ha az nincs rendben akkor érezhető diszkomfort érzés, de én külősleg is viszketek főleg ahüvely fele de előfordul hogy a szemérem domb is.


Ez lehet ennek a tünete vagy a baktérium miatt van, esetleg más áll a háttérben a külső viszketésnek?Újra gomba?


2020. jan. 17. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz.
2020. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem mar minden bajom volt többszöri kezelések után is. Gomba, baci, tricho es még milyen nyalánkságok. Hónapokig tartó kúrak utan ott hagytam a fenébe az orvosokat egy orvos tanácsára es csak hüvelyflora helyreállítók, sok sok vitamin, es kevesebb csoki, cukros üdítő. Azota jobban érzem magam.
2020. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én elsősorban Canesten hüvelytablettát vennék, külsőleg pedig kenőcsöt. Ha nem oldódik meg a probléma, vissza kell menni nőgyógyászhoz, mert előfordulhat, hogy candida áll a háttérben, ami visszatérő viszketést, szeméremajkak gyulladását, duzzadását, bőrének kiszáradását, kirepedését okozhatja. Ha ez a baj, akkor gyógyszeres kezelés kell. Ha van párod, neki is javasolt a kezelés, egyébként folyamatosan visszafertőz. Gyógyszer mellé külsőleg Canesten kenőcs, valamint nem keserű grapefruitmag olaj szedése, és szénhidrátmentes diéta segíthet.

A baktériumfertőzés úgy tudom, nem okoz viszketést, inkább halszagú folyást.

A szeméremdomb viszketése lehet esetleg irritációtól, allergiától, pikkelysömöstől stb. Érdemes megmutatni bőrgyógyásznak, amennyiben mégsem gomba okozta a viszketést.

2020. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért számít, hogy keserű vagy nem keserű a grapefruitcsepp?
2020. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
legutolsó leletem szerinte (utolsó két lelet szerint nincs gomba) de persze ez nem zárhatja ki hogy ne alakult volna ki. streptococcus agalactiaem van és olvastam és a doki is mondta hogy okozhatja csak valahol írták hogy nem okoz nagyon semmit de én se tudom már mit gondoljak csak féltem attól hogy időközben kialakulhatott-e ismét.
2020. jan. 17. 12:13
 6/8 anonim válasza:

4-es! Passz. Nem tudom mi a különbség, talán csak az íz.

Az orvos nálunk a nem keserűt ajánlotta.

2020. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A külső részek irritációja a gyógykezelésektől is lehet. Nekem például egyszer a hüvelyflóra feljavítását szolgáló készítmények okozták, de kellett egy kis idő, hogy rájöjjek, nem valami újabb fertőzés a ludas, hanem az, hogy a tejsav kimart...
2020. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet latexérzékenység is, ha óvszerrel védekeztek (megesik, hogy csak 2-3 nappal az együttlét után jön ki). A drogériákban is lehet latexmentes óvszert kapni.
2020. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!