Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciszta miatt nem lehet babám?...

Ciszta miatt nem lehet babám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éve próbálkozunk a párommal és sehogy nem akar összejönni a baba. Mar minden letezo teat meg ilyesmit megprobaltam. Aztan az utobbi ket honapban kezdtem erezni hogy nagyon sokszor szurkal jobb oldalon a hasam alja és a menzeszem is kevesebb lett. Ma elmentem a dokihoz aki mondta hogy a jobb oldalon van egy petefeszek cisztam. 31 mm. Azt mondta nem kell megmuteni magatol felszivodik vagy kidurran. De ez miatt nem jon sajnos ossze a baba es emiatt rendellenes a verzesem. Viszont nekem tavaly nyaron is volt egy cisztam ami kidurrant es utanna nem is volt egy jo darabig, de akkor sem estem teherbe. Tanacstalan vagyok jelenleg semmien otletem nincs mit tegyek. Segitsetek. 😞
2020. jan. 17. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is a rendszertelen menzesz (amennyiben 26-nál rövidebb vagy 35-nél hosszabb többször egymás után a menzeszed) már maga mutatta a bajt.

Ilyenkor fölösleges teákkal, barátcserjével kíérletezni, nem mindenkinek segít, sőt, sokakat csak jobban összekuszál.


Vérvételen voltál? Cukrod, inzulinod rendben van? Szedsz vitaminokat, vasat, folsavat? El vagy esetleg hízva? (nem szégyen nekem is abból fakadtak a gondjaim) Párod volt kivizsgáláson?


Én a helyedben biztos hogy egy terheléses inzulin+cukormérésre elmennék, könnyen lehet inzulinrezisztencia, PCOS a háttérben. Plusz másik orvoshoz is mennék, hogy legyen még vélemény.

Mellette a vitaminszedést, aktív, egészséges életmódot sem árt elkezdeni, illetve nagyon tudom ajánlani az Aviva tornát, de ezek mellett, nem ezek kiváltásaként.


De meddőségi központba is bejelentkezhettek már, ott is egy sor kivizsgálással kell kezdeni.

2020. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy holisztikus nőgyógyászt, aki fog tudni segíteni.
2020. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagy labort csináltattam pár hónapja. Rendbe volt a véreredményem. A fehérvérsejtem volt egy picit kevesebb de mas semmi. Elhizva nem vagyok normal testsullyal rendelkezem . 156cm 55 kg. Es egy ilyen meddosegi centrumba mit csinalnak vagy hogyan kepzeljem ezt el? Nem voltam meg ilyen helyzetben :/
2020. jan. 17. 11:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy van több méhész doki is az országban?

Ha igen, minek ragadsz le egynél?

2020. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy miért a dokinál vagy leragadva 🤨 szerinted tevedett es nem a ciszta miatt nem vagyok terhes?
2020. jan. 17. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagylabor nem egyenlő a terheléses cukor és inzulinvizsgálattal. És ha jól emlékszem ott hormonokat sem néznek, azt se ártana.

Nem azért vagyunk leragadva a dokinál mert lehet tévedett - ha cisztád van, akkor nagy valószínűséggel az az oka, vagy az egyik oka a sikertelenségnek. De a doki nem indított kivizsgálást, eléggé lesz.rom attitűdűnek tűnik, ezért ajánljuk hogy keress valakit, aki tesz is azért hogy segítsen.

Egyébként meg Te mondtad hogy adjunk tanácsot, aztán meg nem tetszik a tanács...


Meddőségi klinikai vizsgálatoknak utána tudsz nézni neten, fórumokon. Nem akarok gonosznak tűnni de ha gyereket akartok ennél komolyabb problémáitok is lesznek, légy egy kicsit talpraesettebb.

2020. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ez mar az ezredik orvos akinel vagyok. Mindenkitol megkapom hogy mar megint masik dokihoz mesz? Hiaba megyek barmilyen nogyogyaszhoz egyszeruen nem kuldenek sehová. Pedig most Debrecenben voltam egy nagyon jo magan orvosnal akit nagyon sokan dicsernek de tessek. Raadasul nem kis osszeget kert el ezert a 10 percert.
2020. jan. 17. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!