Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos-t kell kezelni?

Pcos-t kell kezelni?

Figyelt kérdés

Kinek, hogy kezdődött a kivizsgálása és a kekezelése?


Lassan két éve mondta a doki, hogy valószínű pcos-em van. De hogy csak akkor menjek vissza ha görcsölök vagy babát akarok. Visszamentem egy pár hónap múlva egy másik dokihoz. Ő elküldött laborba, hogy megnezzük van e IR em. Közbe terhes lettem így nem lett kivizsgálva.

Most egy 3. Dokihoz mentem , hogy végre vizsgaljuk ki. És kb hülyének nézett, hogy az nem lehet ha ilyen gyorsan terheslettem. De megnezett uh.n és mondta , hogy valóban igazam volt. Kinyomtatta az uh képet és mondta, hogy ezzel mehetek endokrinológushoz.

Beutalót nem adott hozzá. De hozzá tette, hogy ő megvárná még újra megjön. (Szülés óta meg nem jött meg)

Várjak még vagy keressek masik dokit és érdemes lenne kivizsgalni normálisan?


2020. jan. 17. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A PCOS esetén valóban nehezebb teherbe esni altalaban, de ahany ember annyi kórkép. Attol mert hamar teherbe estél még lehet hogy pcos-ed van. Azonban van már egy babad, tehat mondhatjuk hogy ebben nem okozott problémát. Ha ugy érzed nincs semmi problémád belőle, nem érzékelsz zavaró tüneteket, szerintem ne aggódj. Persze elmehetsz endokrinológushoz ha szeretnel, es megnyugtat.
2020. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elso vagyok megint. Gondolom már utánanéztél mi ez parszor. A tünetek között lehet ugye a nehezebb teherbe esés. Fokozott szornovekedes, hajhullás, rendszertelen ciklus, sulyproblema. Ha ezek kozul nincs olyan ami téged zavarna, vagy epp nem is all fenn akkor felesleges a kezelés de teged megnyugtathat. Endokrinológus segíthet (hormonális kezelés), életmód váltás és stb.
2020. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendszertelen ciklusom van. És sokszor görcsöltem nenstruáció után is. De igazából az IR miatt nézetném meg magamat. Olvastam, hogy sok esetben cukorbetegek lesznek a nők. Apukám is az nagymamám is az volt. Így tartot tőle, hogy hajlamom is van rá. Sőt terheségi cukorbetegségem is volt. Baba nem jött olyan gyorsan 1 évig probálkoztunk , kesőbb is fogant meg mint a nagykönyv szerint kéne. De így is szerencsesek vagyunk, hogy legalább összejött. :)


Köszönöm szépen a válaszodat. Hihetetlen , hogy ezt az orvosok így nem tudták elmondani mint te.

2020. jan. 18. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!