Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem hajlandóak az...

Miért nem hajlandóak az orvosok kezelni a PCOS-t?

Figyelt kérdés
Hasi ultrahangon derült ki, hogy mindkét petefészkem tele van cisztákkal. Korábban jártam a panaszaimmal nőgyógyásznál de akkor is csak fogamzásgátlót írt. A hasi uh után a házidokim nőgyógyászhoz küldött, a nőgyógyász meg csak fogamzásgátlót írt. Meggyőződésem, hogy IR-em is van. Ilyenkor mit lehet csinálni? Miért nem vesznek komolyan? Mire jó ez a fogamzásgátló írogatás?

2018. márc. 16. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nőgyógyászok többsége nemtörődöm alak, azt hiszik, hogy a fogamzásgátlók majd megoldanak mindent. Na persze, leginkább elfeledik a valódi problémát. Endokrinológushoz kellene elmenned, ő kicsit jobban átlátja a dolgokat, mert az Ir és a pcos is a hormonműködés zavara. Gyógyszer+diéta+sport segíthet, de ezt orvossal tudod átbeszélni.
2018. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj, se a nőgyógyász, se a házidoki nem akar beutalót adni az endokrinológiára... Idegtépő ez az egész.

Egyébként sportoló vagyok, és a szénhidrátokat kerülöm évek óta. De így is megvannak a tünetek... :( El vagyok keseredve.

2018. márc. 16. 17:33
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Azt akarják, hogy kipusztuljanak a nők ebben az országban, azért ilyen a hozzáállás.


Engem is már úgy tönkre vágtak a nem törődöm, hanyag , trehány hozzáállással, hogy 1 napot eltölthetnék az sztk-ban és minden szakrendelés ajtaján bekopogtathatnék. Hát Nonszensz.

2018. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Magánorvoshoz nem tudsz esetleg elmenni? Borzasztó, hogy ha rendes ellátást akarsz fizetni kell...egyébként nem értem, miért fáj a háziorvosnak egy beutaló megírása.
2018. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az rengeteg pénz lenne. :(
2018. márc. 16. 17:52
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megvan a diagnózis, akkor nem annyira nagy gond ha nem jutsz el endokrinológushoz. Persze jó lenne egy labor (amit amúgy a nőgyógyász simán ki tudna írni, mert nekem ő írta ki és már az eredményekkel mentem az endokrinológiára) de mindkét orvosom az életmódváltást tanácsolta. 160 gramm szénhidrát, semmi cukor és semmi fehér liszt (nem szabad, hogy a vércukor hirtelen megemelkedjen) Az egy dolog, hogy kerülöd a szénhidrátokat, de nem feltétlen ez számít, hanem az hogy jó szénhidrátokat vigyél be, mert a PCOS mellett rendszerint IR is van ugyebár.

Ha gondolod, menj el magán úton endokrinológushoz, én is így tettem mert borzasztó hosszú volt a várólista, de nekem az endokrinológus életmódváltást javasolt, ami be is jött, egy éve kerestem meg először és fél éve normális a menstruációm, rendszeresen megjön és a mennyiség is rendben van (ez volt ami miatt orvoshoz fordultam), sokat javult az állapotom. Első körben valószínűleg neked is ezt fogják javasolni, hogy hagyd el az egyszerű szénhidrátokat, utána ha a kontroll vérvétel nem jó, akkor kapsz gyógyszert.


És a nőgyógyászok valóban nem veszik elég komolyan ezt, bár a PCOS-t már nem nőgyógyászati betegségnek tartják, inkább anyagcsere probléma. Fogamzásgátlót felírni erre kb olyan, mint fejfájásra antibiotikumot.....

2018. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg pénz? Nekem 8 ezer Ft volt az első találkozás, aztán 5 ezer Ft a kontroll. Szerintem ez nem vészes, az egészségednek meg kellene érnie ennyit, főleg ha ennyire szeretnél endokrinológussal is beszélni a problémádról.
2018. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne feledd, hogy a PCOS nevében is benne van, hogy szindroma, azaz tünetegyüttes, tehát nem betegség, hanem adott biológiai állapot. Nem tudják az okát, így a pontos kezelési módszert sem. A fogamzásgátló hormonkészítmények alkalmazása is csupán tapasztalati úton alapuló gyakorlat.
2018. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha ki is tudod könyörögni a házidokitól a beutalót az endokrinológiára, akkor sem biztos, hogy "jó kezekben" leszel, mert sajnos köztük sem sok az igazán jó szakember.

De azért egy próbát szerintem megér. Próbáld meg "kiimádkozni" a beutalót a háziorvostól, aztán majd meglátod, kihez kerülsz tovább.

Ha "laborlelet-kezelő kisiparoshoz", vagy ha nem is jutsz el odáig, akkor tényleg csak a privát orvos marad. Ez esetben ajánlom szíves figyelmedbe a www.naturwell.hu oldalt, ahol keresd Dr. Csiszár Miklóst, ő nőgyógyász és endokrinológus egyben, és nem bogyómániás, csak természetes hatóanyagokat javasol.

2018. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A miskolci Erzsébet Fürdőbe tudnék endokrinológushoz menni. No hát itt 10 ezer ft a "konzultáció", itt végeznék a laborvizsgálatokat is ami összesen 50 ezer környékén lenne. Akkor ez így 60...szerintem nem olcsó.
2018. márc. 16. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!