Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hol van ilyenkor a nők önrende...

Hol van ilyenkor a nők önrendelkezési joga?

Figyelt kérdés

Én komolyan nem értem, hogy lehetséges orvoslátogatáshoz és vizsgálathoz kötni egy fogamzásgátló felírását?! Miért?! Ha engem nem érdekel, hogy beteg vagyok-e, kinek mi köze hozzá?! Nagykorú, felnőtt ember vagyok, miért is nem foglalkoznak azzal, amit én szeretnék?! Ha én nem akarom, hogy egy idegen turkáljon bennem, miért kötelező ezt elviselnem ahhoz, hogy felírjanak egy kva fogamzásgátlót?

Utálom, gyűlölöm, elmondani nem tudom mennyire írtózom a nőgyógyászoktól, de kénytelen vagyok elmenni, mert óvszeres védekezés ellenére nagy ijedtségben volt a múlt ciklusom, 1 hetet késett, muszáj felírassam, de egyszerűen a sírógörcs kerülget tőle. Harmadik háziorvosom van aki nem írja fel cytológia nélkül...

Nem, nem pszichológus kell, nem ez a kérdésem lényege, hanem hogy mi jogon vonják kétségbe a nők akaratát?! Aki akarja, úgyis kivizsgáltatja magát, ha nem kötelezik rá


2020. jan. 20. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a nők akarata, önrendelkezési jog; hanem az egészségügyi kockázatok miatt. Lefordítva a te érdekedben!
2020. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg valami bajod lesz a fogamzásgátlótól, (az ugye okozhat ezt azt) mert nem szűrték ki korábban, akkor majd gondolom elvárod majd, hogy turkáljanak benned, ugye?
2020. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem azt mondtam, hogy első felírás előtt, de ezt évente eljátszani teljesen felesleges.

És ha engem nem érdekel, hogy van-e bajom, akkor mást miért is?!

2020. jan. 20. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen egyetértek veled! Ilyen h.lye törvényeket hozott a gyógyszeripar! Mert elmész a dokihoz,aki megvizsgál, mikor semmi értelme, úgysem az alapján fog írni fogamzásgátlót, de tuti talál valami mást is,amire gyógyszert tud írni! Elküld ilyen olyan kivizsgálásra, vérvétel,és biztos valami a határérték alatt/felett lesz! Így kétféle gyógyszert fog felírni a fogamzásgátlón kívül ami dupla haszon neki is, illetve a gyógyszergyárnak, és utána állandó kontroll, meg majd jön a gombásodás,folyás,ami a gyógyszerek mellékhatása,de ezt nem fogja elismerni,és majd ír fel újabb probiotikumot, meg mást és még több gyógyszer lesz, ami már sokszoros haszon mindenkinek, csak neked nem! De nem leszel terhes,lehet sohasem. mert ez is mellékhatás! Ez így működik sajnos!

Egy biztos, Vitamint egyik doki sem ír fel! Ez az érdekes!

2020. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert senki sem fogja vállalni ha valami bajod lesz tőle, egy év alatt sok minden v a változhat, ha bajod lesz a gyógyszertől kit okolsz? Az orvost, persze hogy nem vállalják hogy látatlanban írjanak föl a munkájukkal játszanának

Az egész baromi kellemmetlen és sok vele a meló, de te lennél a legjobban fölháborodva ha pl egy rossz gyógyszer miatt nem lehetne gyereked vagy valami hasonló

2020. jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keress női orvost,kevésbé kellemetlen.
2020. jan. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez mind-mind kivédhető egy beleegyező nyilatkozattal, miszerint ÉN utasítottam el a vizsgálatot és ÉN kértem a gyógyszert. Ennyi.

Még mindig: miért más aggódjon az én egészségem miatt?!

2020. jan. 21. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!